بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه هفتگی تفسیر ویژه علما و روحانیون شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،جلسه هفتگی تفسیر ویژه علما و روحانیون شهرستان قدس در دفتر امام جمعه برگزار گردید.

حجهالاسلام والمسلمین جوکار در این جلسه اظهار داشت: در آیهٔ ٢٢ سورهٔ احزاب به بیان ویژگی‌های مؤمنان واقعی پرداخته شده است که مفاهیم این آیه با آیات قبل که اوصاف منافقان را بیان نموده است، در تقابل است. در آیه ١٢ یکی از اوصاف منافقان دروغ و فریب خواندن وعده‌های الهی بیان گردیده ولی در آیه ٢٢ از اوصاف مؤمنین صادق دانستن وعده‌های الهی دانسته شده.

وی افزود: منافقان از دشمن غیر موجود می‌ترسند و آنان را بزرگ می‌دانند ولی در مقابل مؤمنین به دلیل ایمان راسخی که به خدا و رسولش دارند دشمن موجود را به حساب نمی‌آورند.

جوکار در ادامهٔ تفسیر گفت: درس آیهٔ ٢٢ این است که ایمان، قدرت و اقتدار ایجاد می‌کند. ایمان مقدمهٔ بیان مؤمنان است که وعده‌های الهی را صادق و تخلف ناپذیر می‌دانند و منتظر تحقق آن هستند.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان ضمن اشاره به بخش پایانی آیه ٢٢ سورهٔ مبارکهٔ احزاب و اینکه در هر زمانی برای مومنین امتحانات و سختی هایی وجود دارد گفت: تسلیم بودن در برابر خداوند، ایستادگی در برابر دشمنان و نیز ایمان به تحقق وعده‌های الهی موحب تقویت و ازدیاد ایمان می‌گردد. این نشان می‌دهد ایمان مراتبی دارد و قابلیت رشد و تقویت آن وجود دارد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت