بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه هماهنگی و بازگشایی مساجد شهرستان قدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،صبح امروز جلسه هماهنگی و بازگشایی مساجد شهرستان قدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موحد، مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان قدس در جلسه هماهنگی و بازگشایی مساجد، بیان کرد: باید از فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی حداکثری بازگشایی مساجد با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی استفاده شود.
وی افزود:علاوه بر این، باید در ابتدای تمامی مساجد بنرهایی نصب شود که از حضور افراد بیمار یا کسانی که در خانواده‌شان فرد مشکوکی دارند، جلوگیری شود.
در ادامه جلسه، دکتر پرویزی، مسئول بهداشت محیطی اداره بهداشت و درمان شهرستان قدس، بیان داشت: طبق اعلام رئیس جمهور، کلیه مساجد کشور بازگشایی می‌شود و مناطق رنگی مد نظر نیست اما با این شرایط، بازگشایی مساجد برای مناطقی مانند شهرستان قدس که جزو منطقه سفید نیست، خطرآفرین است و بازگشایی مساجد باید با رعایت دستورالعمل بهداشتی انجام شود.
وی ضمن تاکید بر بازگشایی مساجد فقط برای نماز های یومیه، اظهار کرد: تمامی نمازگزاران باید با ماسک وارد مسجد شوند و در کنار درب های ورودی مساجد، مواد ضدعفونی کننده وجود داشته باشد.
پرویزی با اشاره بر اینکه تمامی نمازگزاران باید از مهر و تسبیح شخصی استفاده کنند، گفت: بازگشایی مساجد فقط برای اقامه نماز های یومیه است و به معنای برگزاری مراسم ترحیم و دیگر مراسمات نیست و مردم از توزیع کردن هرگونه نذری یا دریافت آن خودداری کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت