بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جلسه هیئت اندیشه ورز شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه شهرستان قدس و جمعی از نخبگان و فرهیختگان

جلسه هیئت اندیشه ورز شورای فرهنگ عمومی با حضور حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و جمعی از نخبگان و فرهیختگان در سالن جلسات دفتر امام جمعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی مهمترین مرجع تصمیم گیرنده است که مصوبات این شورا قانون بوده و با ابلاغ به دستگاه‌های مرتبط میبایست اجرایی شود.

وی گفت: هیئت اندیشه ورز با همفکری نخبگان، جوانان و فرهیختگان پشتیبان و عقبه فکری شورای فرهنگ عمومی است.

در این جلسه در خصوص مسائل کودکان و نوجوانان تاکید شد که تقویت باورهای دینی و بنیان خانواده، ارتباط بیشتر با اماکن مذهبی و برنامه های معنوی، ارتقاء طرح امین، بهنام و حلقه های صالحین در مدارس، انسجام برنامه های فرهنگی، افزایش سطح سواد رسانه، استفاده و بهره گیری از ظرفیت‌های شهری و توجه به کودکان استثنایی با تلاش مضاعف باید صورت گیرد.

در ادامه این نشست اعضای هیئت اندیشه‌ورز به تبادل نظر، گفت‌وگو و بیان دغدغه‌ها و مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه و ارائه راهکار و هم‌اندیشی پرداختند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت