بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جمهوری اسلامی به فرمانده و عواملی که پهباد جاسوسی آمریکا را سرنگون کردند نشان افتخار ،لیاقت و شجاعت بدهد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت نماز گزاران به تقوای الهی اظهار داشت: در میان ائمه‌ای که به شهادت رسیدند یا رحلت کردند، طولانی ترین عمر برای امام صادق(ع) است که ۶۵ سال است، امام صادق(ع) به شیخ الائمه معروف شده زیرا بیشترین سن را در بین معصومین دارند، یکی دیگر از افتخارات ما این است که مذهب شیعه را به عنوان مذهب جعفری می‌نامند.

وی افزود: خود کلمه شیعه به معنای دنباله‌رو و پیروی کننده است. در قرآن درباره حضرت موسی و ابراهیم نیز کلمه شیعه آمده است. اما شیعه در امروزه به معنای پیروی از حضرت امیرالمؤمنین(ع) است. یعنی جانشین بلافصل پیامبر است. اما در زمان پیامبر نیز از کلمه شیعه برای پیروان حضرت امیر استفاده می شد. پیامبر می‌فرمایند: قسم به خدایی که جانم در دست اوست، علی و شیعیانش رستگار خواهند شد.

در زمان پیامبر(ص) به چهار صحابی خاص ایشان شیعه می‌گفتند و در جنگ صفین این واژه برای پیروان علی(ع) استفاده شد.

امام جمعه شهرستان قدس افزود:اسلام برای تکامل سه گام اساسی برداشت ،گام اول را در تقابل فرهنگ جاهلیت ،پیامبر برداشت و فرهنگ اسلامی را جایگزین فرهنگ عربی و جاهلیت کرد.
در گام دوم که امام صادق انجام داد، دوران غریب به یک قرن یعنی دوران ظلم و ستم بنی امیه فرو ریخت و دوران عباسی شروع شد، این حکومت راه حکومت بنی امیه را در پیش گرفت اما در ظاهر آنها را لعن میکرد.

در آن زمان بود که مردم به دنبال یک حکومت جدید بودند، مثل امروزه که مردم نه شرقی را میخواهند و نه غربی، در آن وضع بود که امام صادق همه چیز را رصد می‌کرد، حضرت آمد و یک انقلاب فرهنگی انجام داد، به روایتی می‌شود گفت گام دوم اسلام توسط امام صادق(ع) برداشته شد.

و بعد از امام صادق، بقیه امامان نیز به احترام این حرکت، این اسم بر روی این حکومت ماند. و انشاالله گام سوم اسلام را حضرت بقیه‌الله اعظم (عج) برمی‌دارم.

رضا جوکار با اشاره بر نحوه شهادت امام صادق گفت: در بین ائمه معصومین سه خانه بود که آتش گرفت، یکی از این خانه ها خانه امام صادق بود، امام در زمان آتش‌سوزی در خانه بودند و در آتش قدم میزندند و می‌گفتند این کار من به دلیل این است که خودم را جای عمه‌ی سادات بگذارم و مثل او در آتش خیمه ها حرکت کنم.
خانه‌ی دوم، خیمه های حضرت سیدالشهدا و اصحاب و خانواده بود در ظهر عاشورا.
و خانه‌ی سوم که منشاء تمام آتش‌سوزی ها است، خانه‌ی مادر سادات است.

او با اشاره بر روز هفتم تیر ماه بیان کرد: گرامی میدارم یاد خاطره شهدای هفتم تیر را بخصوص شهید والامقام بهشتی و هفتاد و دو تن از یاران حضرت امام که این خون باعث آبیاری انقلاب شد که حال این درخت تنومند شده است.

و گرامی میدارم یاد و خاطره شهدایی که دیروز مهمان شهر های مختلف کشورمان بودند. شهیدان خوشنام و نه گمنام.

جوکار با اشاره بر روز پایانی هفته قوه‌ی قضائیه اظهار داشت: امروز آخرین روز از هفته قوه‌ی قضاییه میباشد، تشکر میکنم از مسئولین شهر که در این هفته خدمات بسیاری را ارائه کردند و بخصوص میز خدمتی که امروز در همین مکان برگزار شد.

برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی یکی از کارهایی بود که رئیس دستگاه قضا انجام داد و دیگر کار ایشان مشخص کردن اموال مسئولین بود که اول از همه خودشان این کار را انجام دادند و تمام اموال خود را به مردم اعلام کرد، دیگر کار مهم ایشان تسریع در صدور احکام بود.

وی با اشاره بر هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: از دیروز هفته حقوق بشر آمریکایی شروع شد و من فقط جنایات آنها را در همین هفته میگوییم. در ششم تیر سوء قصد به جان مقام معظم رهبری، در هفتم تیر شهادت آیت‌الله بهشتی و هفتاد دو دو تن از یاران امام، دوباره در همین روز بمباران شیمیایی بعضی از شهر های ایران، در دوازدهم تیر حمله ددمنشانه به هواپیمای مسافربری ایرانی که بعد از آن آمریکایی ها به فرمانده آن ناو، نشان لیاقت و پاداش دادند. اگر آنها بعد از این حادثه عذر خواهی میکردند، شاید برای جهانیان قابل قبول بود، اما چنین نکردند و پاداش دادند اما نیروهای سپاه و ارتش ما در زمان هدف قرار دادن پهباد آمریکا علی رغم اینکه میتوانستند هواپیمای سرنشین داری که پهباد را هدایت میکرد مورد هدف قرار دهند، اما این کار را نکردند زیرا ما مثل انها نیستیم .

وی در ادامه افزود:باید به فرمانده و عواملی که پهباد جاسوسی آمریکا را سرنگون کردند ،جمهوری اسلامی نشان افتخار و لیاقت و شجاعت بدهد.

امثال متوکل عباسی می‌خواستند در طول تاریخ امامان معصوم ما را تحریم کنند و نتوانستند و امروز آمریکا میخواهد مقام معظم رهبری را تحریم کند، مگر ایشان میخواهد به کشور شما بیاید، مگر ایشان در بانک های شما حسابی دارند، مگر دولت‌مردان ما حال در فرودگاه هستند برای آمدن به کشورتان که آنها را تحریم کردید.

رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در پایان و با اشاره بر شروع ماه ذی‌القعده افزود: آغاز ماه ذی‌القعده، شروع ماه حج است، از همین جا از کسانی که به این سفر پر افتخار عازم هستند، التماس دعا دارم و انشاالله به زودی حکومت سعودی سرنگون میگردد و به راحتی میتوانیم به زیارت حرم امامان بقیع برویم و خانه خداوند را زیارت کنیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت