بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جوانان سرمایه اجتماعی هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت السلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در دیدار صمیمی با جمعی از جوانان که عصر دیروز در سالن جلسات ستاد نماز جمعه برگزار شد، پس از شنیدن سخنان جوانان ضمن ابراز خرسندی از حضور جمع خلاق، جوان و پویا با اشاره به مناسبت‌های هفته جاری اظهار داشت: ۵ مرداد سالروز اقامه نماز جمعه در جمهوری اسلامی ایران است و امروز به برکت انقلاب اسلامی نماز جمعه چهلمین سال خود را پشت سر نهاد.
امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: پایگاه نماز جمعه نشاط آفرین، تعالی بخش، بصیرت افزا، امید آفرین و پیوند دهنده قلوب مومنین، گفتمان ساز و انسجام بخش است. اصلی ترین اموری که درحکومت جمهوری اسلامی باید به آن پرداخته شود نماز جمعه است، زیرا پیامبر اسلام (ص) در بدو ورود به مدینه منوره اولین نماز جمعه را بر پا کردند و در نماز جمعه به اساسی ترین امور حکومت اسلامی پرداختند.
حجت السلام والمسلمین جوکار با اشاره به برکات نماز جمعه خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی احیاگر نماز جمعه هستند و عظمت سنگر نماز جمعه در طول ۴۰ سال خنثی کننده نقشه ها، سنگر مبارزات دشمنان اسلام بوده و در کنار آن اصلی ترین مشکلات مردم نیز در سنگر نماز جمعه بیان می شود و ۵ شهید محراب نشان از اثر گذاری و ارزشمند بودن این قرارگاه فرهنگی است.
وی با اشاره به ایجاد فعالیتهای ستاد نماز جمعه تاکید کرد: قرارگاه فرهنگی با هدف سازمان دهی و هماهنگ نمودن کارهای فرهنگی، مجموعه های فرهنگی و اجتماعی را در سطح شهرستان قدس رصد،حمایت و پشتیبانی می کند. در این راستا از جوانان می خواهیم که در سنگر نمازجمعه پر شکوه تر حضور داشته باشند و همدیگر را کمک و یاری کنند.


امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به روز فنی و حرفه ای افزود: جامعه امروز به جوان متخصص نیازمند است و باید جوانان را به سمت کارآفرینی سوق دهیم زیرا مهارت آموزی بهترین راه برای ایجاد در فضای کسب و کار است..
وی در ادامه بیان کرد: قهرمانی ودرخشش جوانان در رشته والیبال و کسب عنوان قهرمانی برای اولین بار در جهان نشان از ظرفیت و پتانسیل جوانان در این حوزه دارد که باید به آن توجه کرد.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار جوانان را سرمایه اجتماعی خطاب کرد و افزودد: مقام معظم رهبری (مدظله) دربیانیه گام دوم انقلاب جوانان را محور حرکت انقلاب دانست و در انتصاب ها به جوان گرایی توجه دارند، مسئولین نیز باید به جوانان اعتماد کنند و از آنهابه عنوان مشاور و بازوان اجرایی خود در امورات به صورت عملی استفاده کنند.
وی در ادامه گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس توسط جوانان محقق و حفظ شد، شکست داعش نیز با دفاع جوانان مدافع حرم صورت گرفت.
اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا موجب بر هم خوردن موازنه قدرت شده که توسط جوانان صورت گرفته است.

 

امام جمعه شهرستان قدس در توصیه خود به جوانان افزودد: رمز موفقیت جوانان خودسازی ، اخلاص و تهذیب نفس است‌. هدف چشم انداز بیانیه گام دوم انقلاب، جهانی سازی انقلاب اسلامی، زمینه سازی برای ایجاد تمدن و زمینه سازی برای ظهور حضرت ولی عصر (عج) است که این امر با خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی محقق می شود.
دولت جوان مومنی که جوانان موتور حرکت آن هستند با خودسازی و از بین بردن هوای نفس و منیت فراهم می شود.
وی خودباوری را دومین لازمه موفقیت جوانان دانست وگفت: به داشته های خود ایمان و باور داشته باشید زیرا جوانان سرمایه اجتماعی هستند. وجود ۴۵۰ شهید جوان یک پتانسیل و ظرفیت برای شهرستان است و در کنار آن وجود جوانان شاعر هنرمند، اهل قلم ، خلاق و پویا در عرصه های مختلف از برکات شهر هستند که باید با همت عالی این جوانان، مشکلات شهرستان حل شود.
وی با اشاره به تهیه سند چشم انداز راهبردی شهرستان همگرایی و شبکه سازی را شاخصه های دیگر موفقیت جوانان دانست و تصریح کرد: جوانان با کادر سازی با همیاری و کمک یکدیگر می توانند برای چشم انداز آینده نیرو تربیت کنند و ما در زمینه های مختلف کادر سازی نیازمند نیروی متخصص هستیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت