بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

جوانان کشور، با علم و عمل، خاک را به طلای سرخ و ثروت تبدیل می‌کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ضمن گرامی‌داشت ایام میلاد حضرت علی اکبر و روز جوان به خصوصیات یاران جوان امام زمان عجل الله تعالی پرداخت و افزود: مطابق با روایات یاران امام زمان از جوانان هستند که این افراد از زمینه سازان ظهور نیز هستند.

وی در ادامه با بیان حدیثی از پیامبر اکرم به توصیف یکی از خصوصیات جوانان زمینه‌ساز ظهور پرداخت و گفت: یکی از ویژگی‌های جوانان مهدی باور و مهدی یاور معرفت نسبت به امام زمان است که این شناخت تنها از جنس علم به وجود امام نیست بلکه شناختی است که طی آن، انسان نسبت به وجود آن حضرت نیاز پیدا می‌کند.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن تاکید بر ارتباط مداوم با امام زمان بیان کرد: انقلاب اسلامی حلقه وصل میان شیعیان با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ضمن توصیه مجدد به رعایت تقوای الهی ماه شعبان را بهترین فرصت برای خانه تکانی دل دانست و افزود: امام صادق علیه السلام در حدیثی نورانی فرموده است که منتظر واقعی کسی است که خود را آماده می‌کند و اهل ورع و محاسن اخلاقی است و به عبارتی منتظر واقعی دل و جان خود را برای ظهور آماده می‌کند و از آن در برابر بیماری‌های اخلاقی مراقبت می‌کند.

جوکار ضمن گرامی‌داشت مقام شهدا و تکریم شهدا و خانواده‌های آنان افزود: تکریم شهدا، خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان یک وظیفه همگانی و نیاز عمومی جامعه است و امیدواریم در دولت جدید به این قشر پرافتخار رسیدگی و توجه ویژه شود.

وی با تشکر از برگزار کنندگان پیاده روی صبحگاهی که در صبح روز جمعه با شعار کیلومتری برای ظهور با یاد شهدا انجام شد گفت: پیام این همایش که در جهت فرهنگ سازی ظهور و ترویج گفتمان مقاومت و مهدویت و رزمایش حضور بانوان با پوشش اسلامی بود این است که در مسیر ظهور، ایستایی و توقف ممنوع است  .

امام جمعه شهرستان قدس ضمن اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری به تبیین برخی از ارکان قدرت ملی پرداخت و گفت: یک شاخصه قدرت ملی شعار ضد استعمار و مقاومت سیاسی است که بازوی اقتدار ملی کشور می‌باشد؛ رکن دیگر، قدرت دفاعی است که نباید از تقویت آن دست برداشت و آن را تقلیل داد. ایشان با تقدیر از رونمایی سپاه از شهر موشکی و پرتاب موفق ماهواره نور ۲ اظهار داشت: سپاه تیری در قلب دشمن است و تمام قد و همه جانبه در برابر دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی ایستاده است.

جوکار با تاکید بر اهمیت اردوهای راهیان نور و تعبیر آن به نرم افزار جهاد تبیین، بازدید از مناطق جنگی و حرکت راهیان نور، به سومین شاخصه قدرت ملی یعنی دانش‌افزایی در علوم مختلف پرداخت و افزود: تقویت دانش موجب بی‌نیازی کشور از قدرت‌های دیگر می‌شود و در این راستا باید از تمامی ظرفیت‌های موجود در کشور از قبیل معادن طبیعی و شرکتهای دانش بنیان استفاده شود؛ امروز کشور در دانش استخراج و تولید معادن در کشور خود کفا شده و همه اینها حاصل تلاش علمی و عملی جوانان کشور است؛ از این رو می‌توان یکی از ارکان مهم و بازوی قدرت کشور را جوانان دانشمند انقلابی دانست و اظهار داشت: در بازدید از صنایع و معادن استان کرمان دیدم که جوانان ایران با استفاده از ظرفیت منابع خدادادی و با علم و عمل خود ، خاک را به طلای سرخ و ثروت برای کشور تبدیل کرده اند.

و در پایان مؤمنان را به مراقبت از فرزندان خود در روزهای پایانی سال خصوصا چهارشنبه آخر سال  توصیه و از آن به چهارشنبه سوزی یاد کرد و مسیولین را به مراقبت و برنامه ریزی بیشتر و مساجد و مسیولین فرهنگی را به تبیین و تشریح خطرات آن با استفاده از بیان زیبا و هنرمندانه سفارش کرد.

انتهای پیام

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت