بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

حاج قاسم سلیمانی نماد بصیرت دهی و بصیرت افزایی

امام جمعه شهرستان قدس: یکی از شاخص های رفتاری حاج قاسم سلیمانی بصیرت دهی و بصیرت افزایی بود و لازم است در جنگ روایت ها نقشه های دشمن را شناخته و مقابله کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های عبادی سیاسی این هفته ضمن توصیه و خود نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدا محوری در تمامی آحاد زندگی اظهار کرد: بندگان مومن الهی علاوه بر رحمت پروردگار نسبت به عذاب جهنم و غضب خداوند نیز بیمناک است و وفای به عهد، ترس از عذاب الهی، اطعام نیازمندان، مسکین و ایتام، عمل خالصانه و خود را در محضر خدا دیدن از ویژگی های نیکان است.
وی با بیان اینکه اخلاص، بصیرت و ولایتمداری در شخصیت شهید سلیمانی شاخص بود و موجب شکل گیری مکتب حاج قاسم شد، گفت: روز بصیرت نماد بلوغ سیاسی ایران و روز مایوس شدن دشمن از ملت انقلابی و ولایی ایران اسلامی است و در فتنه ۸۸ گروهی جنگ اعتقادات و مقدسات را پیش کشید اما ملت بصیر با تبعیت محض از ولایت جواب فتنه گران را داد و چشم فتنه را کور کرد و باید بدانیم دشمن در این فتنه ها به دنبال هدف گیری اصل اسلام و انقلاب اسلامی است.
امام جمعه شهرقدس افزود: در جنگ روایت ها دشمن تلاش بر شایعه پردازی و وارونه جلوه دادن حقایق دارد و باید در این جنگ ادراکی، شناختی و رسانه ها اهداف دشمن را شناخته و با بصیرت خود و بصیرت افزایی عمار گونه فریاد زد.
وی با تاکید بر اینکه یکی از شاخص های رفتاری حاج قاسم سلیمانی بصیرت دهی و بصیرت افزایی بود و لازم است در جنگ روایت ها نقشه های دشمن را شناخته و مقابله کرد افزود: امروز دشمن در کنار هدف گذاری به دین، اعتقادات و باورهای عمیق دینی مردم، دست بر سفره ها و معیشت مردم گذاشته و با تحریم های شکننده در اوج و فشار بر ملت و دولت ایران، سعی بر تضعیف حکومت اسلامی دارد اما مردم بصیر کشور می دانند که عملکرد مسوولان جدای از حکومت جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی است و این حکومت زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) است اما دولت ها منتخب رای مردم هستند و همه دولت ها باید مشکلات مردم را رفع کند و رفاه را برای مردم فراهم کند.

حجت الاسلام و السلمین جوکار گفت: جمهوری اسلامی ایران بیش از ۴۰ سال مقاومت کرده و امروز جزء ۵ کشور تولید کننده دیزل دریایی شده است و کشوری که پیش از انقلاب اسلامی پزشک از سایر کشور وارد می کرد، امروز رباط پزشک جراح به کشوری مانند اندونزی صادر می کند و در حوزه نظامی و دفاعی رزمایش پیامبر اعظم ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اوج مشکلات و تحریم ها مایه شگفتگی تحریم کنندگان شده است و امروز ایران به مرحله ای رسیده که برای دشمن خط و نشان می کشد و به اقتدار رسیده است.
وی در خصوص مذاکرات برجام وین بیان کرد: موضع جمهوری اسلامی از مدت ها پیش روشن است و نیاز به مذاکرات برجامی ندارد و با تمام تحریم ها روی پای خود ایستاده است و اگر کشوری که از برجام خارج شده و اراده به برگشت دارد، تحریم ها را بردارد.
خطیب نماز جمعه شهرقدس گفت: ملت ایران در مقابل تمام توطئه ها و تهاجم دشمن اجازه نخواهد داد جای طلبکار و بدهکار و جای جلاد و شهید عوض شود و سلطه نظامی و مدیریتی دشمن بر ایران ادامه پیدا کند بنابراین جریان های نفوذ و فساد در کشور خشکانده خواهد شد و دست دشمن از این کشور به طور کامل کوتاه می شود.
وی در ادامه به روز ثبت احوال و رفع مشکل کارت ملی تا مدتی دیگر با تولید داخلی کارت ها اشاره کرد و افزود: وضعیت جمعیت نیازمند جوان سازی است که باید به زمینه سازی ازدواج و فرزندآوری در جامعه توجه شود تا از بحران جدی پیری جمعیت جلوگیری صورت گیرد و در این خصوص کار فرهنگی و اغناسازی و روی آوردن به سوی ازدواج آسان و فرزندآوری با نگاه دینی به زندگی حائز اهمیت است.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار با بیان اینکه جلوگیری از فرزندآوری نوعی فرزندکشی نوین است، افزود: قانون حمایت از خانواده و جوانی که توسط دولت و مجلس تصویب شده، باید اجرا شود و دستگاه های مختلف نسبت به آن عمل کرده و این موضوع تبدیل به یک مطالبه عمومی جهت اجرایی شدن بشود.
وی در ادامه به انتخاب نام نیک که از حقوق پدر و مادر بر فرزندان است اشاره کرد و گفت: طبق آمار اسامی جدیدی که بر فرزندان گذاشته می شود بسیار نگران کننده بوده و اسامی اسلامی و ایرانی کمرنگ شده است و همه فعالان فضای مجازی، فرهنگی و مبلغان دینی با نگاه جهاد تبیین این موضوع را تذکر داده و از حریم خانواده در سایه مکتب اسلام صیانت کنند.
انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت