بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

حاج قاسم شهید بین‌الملل اسلامی شد/ شرکت در انتخابات بیعت با ولایت است

آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در مراسم محوری دهه فجر و چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با اشاره به ویژگی های مهم راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار داشت: راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال دارای سه ویژگی متمایز نسبت به چهل سال گذشته است. ۲۲ بهمن امسال حال و هوای شهید مخلص و سرباز ولایت را با خود دارد.
وی افزود: خون پاک شهید سلیمانی به اندازه حیاتش حرکت آفرید. خون سردار سلیمانی خروجی مصوبه مجلس عراق مبنی بر اخراج نظامیان آمریکا از عراق را داشت که با شهادت سردار سلیمانی این بستر فراهم شد. خون سردار سلیمانی موجب شد که در یک طرح سه فوریتی مجلس، پنتاگون را سازمان تروریستی اعلام کند. برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم، کشوری به پایگاه کشوری که خود را ابرقدرت میداند، حمله میکند. دشمن همچنان در شوک مانده است.
امام جمعه موقت تهران گفت: ما باید حال و هوای امروز را زنده نگه داریم. حاج قاسم به عنوان یک خط و جریانی است که باید زنده نگه داشته شود.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که شهادت حاج قاسم را آسمانی شدن ایشان، اشاره میکنند و میفرمایند: حاج قاسم اخلاص داشت، ادامه داد: حاج قاسم نه تنها در عرصه نظامی فرمانده بود بلکه در عرصه سیاسی نیز صاحب نظر بود غوغا به پا می کرد.
آیت الله خاتمی افزود: آن زمان که توطئه خطرناک بر جدایی کردستان مطرح بود، حاج قاسم در کمتر از ۲۴ ساعت این توطئه را کور  و مضمحل کرد و به کلی از بین برد و همه نقشه های دشمن را با تدبیر نقش بر آب کرد. و همانطور که وعده داده بود، کمتر از ۳ ماه داعش از منطقه خارج شد.

وی ادامه داد: حاج قاسم با هیچ جناحی نبود، اما انقلابی بود و روی اصول انقلاب با هیچ کس تعارف نداشت. موضع اصلی حاج قاسم ولایت فقیه بود. ولایت اصل انقلاب اسلامی است. خط امام به اندازه قانون اساسی اصل است. وقتی پای انقلاب به میان می‌آمد تنها چیزی که مهم بود ارزش های انقلاب بود با معیار ولایت پیش می رفت و برای خدا کار میکرد و خدا هم به او آبرو داد.
آیت الله بیان داشت: حاج قاسم شهید بین‌الملل اسلامی شد. این ویژگی را ۲۲ بهمن های سال های گذشته نداشتند. راهپیمایی ۲۲ بهمن باشکوه ترین راهپیمایی خواهد بود و باید توجه کنیم که این راهپیمایی ادامه بدرقه حاج قاسم خواهد بود. خون پاک به ناحق ریخته شده حاج قاسم، حال عاشورایی به راهپیمایی ۲۲ بهمن خواهد داد.

اهمیت در آمیختگی ۲۲ بهمن با ۱۰ روز پس از آن

وی تاکید کرد: آمیخته شدن ۲۲ بهمن با انتخابات مهم است به این دلیل که در تمام این انتخابات انجام شده، ذکر ثابت ضد انقلاب ها بر سخت برگزاری انتخابات بوده است. کسانی که به دنبال تضعیف کردن انتخابات هستند، آب در آسیاب دشمن می کوبند و تحسین کنندگان آنها آمریکاست و اینها در جبهه دشمن بازی میکنند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به فرمایش امام راحل(ره) گفت: اگر دشمنان از کسی تعریف میکند یا اگر کسی را می کوبند، هردو خطرناک است. کسانی داخل کشور در میدان دشمن بازی می کنند.
حجت الاسلام خاتمی خاطر نشان کرد: ادامه بدرقه حاج قاسم و راهپیمایی ۲۲ بهمن، روز انتخابات است. هر رای مردم، یک رای آری دیگر به جمهوری اسلامی ایران است. حضور در انتخابات بیعت با امام، شهدا و ولایت است. دلدادگان نظام اسلامی به برکت راهپیمایی ۲۲ بهمن و به برکت خون حاج قاسم سلیمانی انتخابات پرشور برگزار خواهند کرد و در مقابل نغمه‌های نامبارک دشمن می ایستند.
وی بیان داشت: هرکس به هر اندازه که میتواند مردم را به انتخابات دعوت کند. انتخابات هم حق است و هم تکلیف است تا هرکس سرنوشت کشور را خودش رقم بزند. این حضورها نقش ارزشمندی در حفظ نظام اسلامی دارد. کشورهای همسایه می دانند که شکوه مردمی در انتخابات، راهپیمایی و مقاومت مختص کشور ایران است. در کشورهای منطقه حضور مردمی مانند ایران نیست. ۴۱ سال است که مردم مقاومت کرده اند و با حدود ۳۰۰ هزار شهید نظام جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است. حفظ این نظام از واجبات است.

وی گفت: در انتخابات باید حضور هدفمند داشته باشیم. اگرمیخواهید تنور انتخابات گرم شوند مراقب باشید نان در تنور نسوزد‌. نماینده ای انتخاب کنیم که انقلابی، ضد استکبار و شیفته خدمت باشد. نماینده ای که این ویژگی ها را داشته باشد، مجلس هم در راس امور قرار خواهد گرفت. وقتی نماینده وارد مجلس شد خود و خویش و حزب خود و قوم خود را فراموش کند و تنها مردم را ببیند.

فواره چون بلند شود، سرنگون می شود

آیت الله خاتمی ادامه داد: امام راحل(ره) در سخنرانی اسفند سال ۶۷ فرمودند که شهدا به تکلیف و وظیفه خود عمل کردند و عمل به تکلیف پشیمانی ندارد. دست دیگری است که این انقلاب را به جلو هدایت میکند. راهپیمایی عمل صالح است و به قصد قربت و با وضو در این مراسم شرکت کنیم.
وی با اشاره به ویژگی سوم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بیان داشت: جنایت قرن موضوع دیگری است که در راهپیمایی امسال وجود دارد. رونمایی ترامپ جنایتکار از معامله قرن و تسخیر بیت المقدس برای همیشه و پایتخت شدن آن برای رژیم صهیونیستی است. اما به فضل الهی امروز مقاومت و موشک های مقاومت جان گرفته است و نخواهد گذاشت این معامله یا جنایت قرن زنده متولد شود. این معامله مرده متولد شده و خواهد رفت.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ملت ایران واکنش این معامله را در راهپیمایی ۲۲ بهمن با مشت‌های گره کرده نشان خواهند داد. طوری که مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، مرگ واقعی امریکا و اسرائیل خواهد بود. هرکس غیرت اسلامی دارد، در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت خواهد کرد. این راهپیمایی بسیاری از توطئه ها را خنثی کرده و از بین خواهد برد. در اوج فشارها هستیم و به نظر می رسد جایی نمانده که امریکا آن را تحریم نکرده باشد. ولی سنت است که فواره چون بلند شود سرنگون می شود. این بشارت را به شما می دهم که به یاری خداوند این فشار ها در شیب پایانی است و وعده الهی است و با صبوری و تقوا پیش گرفتن نقشه‌های دشمن، نقش بر آب خواهد شد.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت