بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

حرکت ابا عبدالله الحسین علیه السلام یک‌انقلاب، انقلاب ساز بود و آن‌هم همه جانبه و کامل بود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،صبح امروز امام جمعه شهرستان قدس در جمع سبز پوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حسینیه حضرت سیدالشهدا علیه السلام اظهار داشت: حرکت ابا عبدالله الحسین علیه السلام یک‌انقلاب، انقلاب ساز بود و آن‌هم همه جانبه و کامل بود.

ایشان بیان کرد: هدف ابا عبدالله الحسین علیه السلام را بشناسیم تا بتوانیم توشه خود از شرکت در جلسات عزاداری را کسب کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار عنوان کرد: همه این‌ها برای جامعه ما و بشریت درس بزرگی است. در تاریخ موارد بسیاری را مشاهد می‌کنیم که بسیاری از کسانی که انقلاب‌هایی را برای رهایی ملت خود رقم زدند، خود را منتسب به مکتب سیدالشهدا (ع) می‌دانستند و به درس رهایی از ظلم و آزادی آن امام اشاره می‌داشتند.

امام جمعه شهرستان قدس اضافه کرد: همان‌طور که گاندی، رهبر انقلاب هند، با آن عظمت در استقلال دادن به کشورش و تلاش بسیار برای رهایی هندوستان از سیطره انگلستان گفت «من درس آزاد کردن ملتم را از مکتب سیدالشهدا (ع) گرفتم».

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی مولود مجالس عزای امام حسین(ع) است.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به تفاوت شیعه انقلابی و منقلب تاکید کرد و ایمان، اخلاص، تقوا، ولایتمداری، صبر و بصیرت را از شاخصه های شیعه انقلابی دانست.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت