بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

حضور حماسی مردم در عین گلایه از مشکلات/ پیشرفت‌ها به پشتوانه اعتماد الهی است

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در عین گلایه از مشکلات گفت: دستیابی به پیشرفت‌ها به پشتوانه اعتماد الهی محقق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مصادف چهل‌وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در همه آحاد زندگی، اظهار کرد: شهدای نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی جان خود را فدای پیروزی انقلاب اسلامی کردند و در این پیروزی ۶ شهید گرانقدر از شهرقدس جانفشانی کردند.

وی گفت: انقلاب اسلامی با دست خالی و با مبارزه‌ای ۱۵ ساله با اعتماد و توکل به خدا به پیروزی رسید و به حکومت ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی خاتمه داد و امام راحل به جایگاه والایی رسید که مخالفین او نیز به عظمت امام خمینی(ره) اعتراف می‌کنند.

خطیب نماز جمعه شهرقدس با بیان اینکه امام خمینی(ره) با تقوای الهی و اعتماد به خدا و باصلابت و شجاعت انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند افزود: در سالهای اخیر برخی مسوولین به کدخدای دروغین اعتماد کردند و موجب دور شدن برکت از کشور شدند.

وی بیان کرد: ما مخالف مذاکره نیستیم اما با مذاکره با ذلت مخالف هستیم و امروز مسوولین به تبعیت ولی امر محکم و استوار ایستاده‌اند و در کنار مشکلات موجود با توکل به خدا و چشم انداز زمینه سازی ظهور ایستاده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: اگر سپاه و ارتش و نیروهای مسلح و امنیتی و قضایی و انتظامی با صلابت و شجاعت هر کدام در راستای کار خود اقدام میکنند همه با پشتوانه اعتماد الهی است و دستاوردهای علمی، پزشکی، فناوری، دانش هسته‌ای و خدمات اجتماعی نماد اقتدار ملت ایران به برکت انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ثابت کردند که در کنار گلایه از عملکرد برخی از مسوولان سابق ، به پروردگار امید داشته و در این صحنه حماسی حضور یافتند.

امام جمعه شهرقدس افزود: در شهرقدس نیز حماسه حضور مردم به شکل خودرویی و موتوری برگزار شد و یکبار دیگر دسیسه های دشمن را مایوس کرده و یاد حاج قاسم سلیمانی و شهدا را زنده کردند و اکنون نوبت مسوولان است تا به مردم بهتر خدمت کنند و مشکلات معیشتی را مرتفع و گرانی ها را مهار کنند.

وی تاکید کرد: از دولت آیت الله رییسی انتظار داریم سرعت تغییر مدیریت را بیشتر کرده و مردم انتظار دارند که تغییر به نفع اهداف انقلاب اسلامی ایجاد شود و بعضی از مدیران که بی‌حال، مغرض و فاسد هستند و نمی‌خواهند که برای مردم کار کنند و از جنس مردم نیستند را در سطح کشور تغییر دهند.

حجت‌الاسلام جوکار خاطرنشان کرد: جهاد تبیین لازمه تغییر مدیریتی است و جوانان مومن انقلابی باید در مقابل توطئه‌های رسانه‌ای دشمن ایستادگی کرده و این جهاد که حکم حکومتی و ولایتی دارد را باید همه اصحاب رسانه و صاحبان تریبون پیش گرفته و مسوولان درستکار را حمایت و خدمات انجام شده را منتشر کنند و نخبگان نیز باید شبهه پژوهی کرده و تولید محتوای انقلابی داشته باشند و توطئه های دشمن را برای مردم تبیین و پاسخ دهند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت