بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

حماسه ۹ دی، نقطه عطف انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، به مناسبت خلق حماسه عظیم و بصیرتی ۹ دی و افتتاح موزه شهداء که در یادمان دو شهید گمنام برگزار شد اظهار داشت: ۹ دی روز تاریخ ساز و مهم است. ماه دی دریچه ورود به بهمن ماه که ماه انقلاب است، زمینه ساز و نگهدارنده انقلاب است. اگر چه در بهمن ماه امام راحل به ایران بازگشت، اما قیام ۹ دی نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران بود، قیام ۹ دی خاموش کننده فتنه ۸۸، فتنه گران شد.

وی افزود: امسال مردم دی ماه را درآبان و آذر خلق کردند. آنها وقتی مشاهده کردند که ضد انقلاب، سلطنت طلبان، دشمنان این ملت و انقلاب، دشمنان ارزشها و انقلاب، فتنه بزرگ را که برای اسفند ماه طراحی کره بودند، عجولانه در آبان ماه با رمز گرانی بنزین فتنه خود را ایحاد کردند، ۹ دی را زودتر برگزار کردند. مردم در روزهای اولیه آذر ماه حماسه ۹ دی را تکرار کردند و فتنه را در نطفه خفه کردند. دشمن در زمان جنگ کشور ما را ۸ سال درگیر کرد، اما در دهه۸۰ توفیق داشت ۸ ماه قدرت خود را به چالش بکشاند و قدرت او از ۸۸ تا ۹۸ به کمتر از ۴۸ساعت افول کرد و زمین گیر شد.

وی ادامه داد: دشمن عزم خود را در اراده مردم ایران از دست داد. ملت ما در ۹ دی ۸۸ ثابت کردند که تکیه گاه مردم خدای متعال است. همانطور که در اصل پیروزی انقلاب این معنا را ثابت کرده بودند.

امام جمعه شهرستان قدس تاکید کرد: روز ۹ دی ۸۸ انقلاب سوم ماست. حضور مردم و اعتماد آنها به نظام به پشتیبانی از ولایت فقیه و رهبری امت نگهدارنده، تضمین کننده، تداوم و بقای انقلاب اسلامی است. شهرستان قدس با ۴۵۰ شهید و ۱۲۰۰جانباز و ۷۰۰ هیات مذهبی نشان از روحیات دینی و مذهبی مردم دارد که در کنار مردم سراسر کشور این حماسه را خلق کردند. حضور آنها در راهپیمایی ۲۲ بهمن و مراسم های دیگر شگفتی آفرین است.

وی گفت: موج عدالت خواهی که نقطه امید مردم برای پیشرفت انقلاب اسلامی به وجود آمده است اما همه ما نسبت به وضعیت موجود اعتراض داریم.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به فتنه ۹۸ بیان کرد: در فتنه آبان ۹۸ که دشمن در پی به وجود آوردن آن بود مردم با بصیرت، آگاهی، با حکمت و درایت رهبر حکیم انقلاب اسلامی و با جانفشانی نیروهای جان نثار ملت که چشم های تیز بین انقلاب هستند، فتنه را خاموش کردند و راهپیمایی باشکوه را رقم زدند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: مردم معترض گرانی هستند اما متعرض نیستند و زمانی که آگاه شدند دشمن از اعتراضات آنها سوء استفاده و بهره برداری می‌کند از صف آنها جدا شدند، حتی اگر گرانی و کمبود باشد، امنیت را با هیچ چیز نمی شود مقایسه کرد. متعرضین مردم اینجا نبودند، آنها هدایت شده از بیرون بودند.

حجت السلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: هدف از افتتاح موزه شهدا حفظ آثار ارزشمند شهداء است، زیرا با از دست دادن والدین شهدا بسیاری از آثار آنها از بین رفت ولی با این کار آثار شهداء که ستارگان فروزان برای پیدا کردن مسیر روشن است حفظ می شود. آثار شهدا بصیرت بخش است و زندگی آنها انسان ساز است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت