بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

خادمین نماز جمعه در امتداد آموزه های حاج قاسم سلیمانی قدم بر می دارند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، عصر امروز مراسم تکریم و معارفه رئیس ستاد نماز جمعه شهرستان قدس با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه و جمعی از پیشکسوتان و جوانان ستاد در سالن جلسات دفتر امام جمعه برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و بویژه سیدالشهدای مقاومت بیان داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از مطرح ترین شخصیت های جهانی است، در سیره نورانی این شهید بزرگوار سه خصوصیت برجسته به عنوان ویژگی های مکتب سلیمانی وجود دارد.

وی در ادامه افزود: اولین ویژگی حاج قاسم سلیمانی، فانی در خدا بودن، توجه واقعی به خدا و به معنای کامل کلمه بنده واقعی خدا بود.

امام جمعه شهرستان قدس دو ویژگی دیگر حاج قاسم را سرباز ولی خدا و خادم بندگان خدا عنوان داشت و گفت: این شهید والامقام برای خود شأنی قائل نبود و ولایت پذیری مطلق داشت؛ با نگاه سطحی به زندگی این سردار عظیم‌الشأن اسلام، خدمت گزاری هایشان نسبت به مردم در حوادث گوناگون مشاهده می‌شود.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین جوکار با اشاره به اینکه نام حاج قاسم سلیمانی نیز تحت عنوان کار های مختلف مانند نذر خون و بسته های کمک معیشتی و … برای مردم کار می‌کند، عنوان کرد: نماز جمعه نیز از این سه عنصر برجسته در مکتب سلیمانی، تشکیل شده است.

وی خطاب به اعضای ستاد نماز جمعه بیان کرد: شما خادمین علاوه بر شرکت در نماز جمعه و عبادت فردی، زمینه را برای عبادت دیگران نیز فراهم می‌کنید. هر کس در نماز جمعه خدمت می‌کند، در حقیقت برای برپایی تریبون حاکمیت و امتداد ولایت، خدمتگزاری می نماید.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: شما خادمین مصلی شهرستان قدس در سایه نماز جمعه با خدمتگزاری به مردم، در امتداد آموزه های حاج قاسم سلیمانی قدم برمی‌دارید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در پایان ضمن اینکه کار خادمان نماز جمعه را زمینه ساز گره گشایی مردم به واسطه تریبون نماز جمعه دانست، تصریح کرد: برکت خدمت شما در آینده و نسل های بعدی منتقل خواهد شد و باید در طی هفته بی‌تاب فرارسیدن جمعه باشیم که در این قرارگاه فرامین الهی را فرا گرفته و زمینه ساز ظهور حجت باشیم.

در این جلسه از خدمات سه ساله جناب آقای مهندس حمید کاظمی مسئول پیشین ستاد نماز جمعه شهرستان قدس تقدیر شد و جناب آقای امیر عذیری بعنوان مسئول جدید ستاد نمازجمعه شهرستان معرفی گردید.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت