بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

خدمت به خانواده شهداء تقویت روحیه است و شنیدن خاطرات و نکات اخلاقی آنان الگویی ارزشمند برای جامعه و جوانان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،به مناسبت سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس و روز مقاومت و ایثار، نشست صمیمی حجت‌الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس با خانواده معظم شهدا با حضور فرمانده و نماینده ولی‌فقیه سپاه ناحیه مقاومت، نماینده مجلس شورای اسلامی، فرمانده نیروی انتطامی، معاون سیاسی انتظامی فرماندار، اعضای شورای اسلامی، شهردار و مسئولین شهری در مصلی شهرستان قدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار، در این نشست اظهار داشت: سوم خرداد، نماد عزت و مقاومت ملت ایران و پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران است. خدمت به خانواده شهدا تقویت روحیه است و شنیدن خاطرت و نکات زندگی و اخلاقی شهدا و خانواده های آنان الگویی ارزشمند برای جامعه و جوانان است.
وی افزود: در شهرستان قدس، ۱۸ شهید در عملیات بیت المقدس به شهادت رسیدند و از خانواده شهدا درخواست می‌شود آثار به جا مانده از شهدا را جهت  نگهداری در موزه شهدا تحویل دهند تا برای الگوبرداری جوانان در موزه از این آثار صیانت شود.
امام جمعه تصریح کرد: تهیه بانک اطلاعات کامل و خاطره نگاری شهدا موضوع دیگری است که می توان در پاسداشت مقام شهدا و حفظ آثار پر برکت آنان استفاده کرد.

در پایان این نشست نماز جماعت به امامت حجت الاسلام و المسلمین جوکار اقامه و مراسم ضیافت افطار برگزار شد.

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت