بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دانش آموزان تشنه معارف دینی هستند و مبلغین باید به زبان دانش آموزان مسلط باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، جلسه کمیته همکاری حوزه و آموزش پرورش شهرستان قدس با حضور رئیس و نایب رئیس و دبیر کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و همچنین اعضای کمیته همکاری شهرستان برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه اظهار داشت: ظرفیت های مبلغین طرح امین، شهید بهنام محمدی و دیگر مبلغینی که آمادگی برای حضور در مدارس را دارند در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار رئیس کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تاکید کرد: دانش آموزان تشنه معارف دینی هستند و مبلغین باید به زبان دانش آموزان مسلط باشند و بتوانند با استفاده از مهارت های لازم به انتقال مفاهیم دینی بپردازند.

در این جلسه حکم نایب رئیس کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان قدس به آقای محرمی مدیر آموزش و پرورش شهرستان تقدیم و مواردی ذیل بعنوان مصوبات جلسه به تصویب اعضا رسید:

۱_ لزوم استمرار فعالیت ائمه جماعت در مدارس
۲_ لزوم استمرار فعالیت مبلغین متخصص کودک و نوجوان در مدارس
۳_ فعال سازی طرح های شهید عزیزاللهی و شهید فهمیده در مدارس ابتدایی و متوسطه
۴_ تداوم اجرای گفتمان های دینی در مدارس توسط اداره تبلیغات اسلامی
۵_ برگزاری دوره‌های تربیت مربی کودک و نوجوان برای مربیان پرورشی توسط اداره تبلیغات اسلامی
۶_ احصاء نیازمندی های فرهنگی مذهبی مدارس توسط معاونت پرورشی آموزش و پرورش شهرستان

وی با تاکید لزوم استمرار ائمه جماعات مدارس افزود: نظارت بر استمرار حضور ائمه جماعات مدارس با آموزش و پرورش است.

در این جلسه مصوبات گذشته مرور و مصوباتی همچون طرح مدرسه و مسجد با عنوان طرح شمیم در دست بررسی قرار گرفت.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت