بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

درس حماسه ۹ دی، وحدت حول محور ولایت است

امام جمعه شهرقدس گفت: درسی که امروز از شهدا به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی، حماسه ۹ دی و حضرت زهرا(س) میگیریم، وحدت حول محور ولایت است تا بتوانیم به مردم خدمت کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام جوکار امام جمعه شهرقدس در مراسم بزرگداشت روز بصیرت که در جوار گلزار شهدای بهشت فاطمه(س) برگزار شد، اظهار کرد: ۹ دی روز تاریخ‌ساز و از ایام الله در تاریخ انقلاب اسلامی است و در قلب ملت ایران جادوانه و روز پیوند با ولایت نامگذاری شد.

وی گفت: مردم در سال ۱۳۸۸ وقتی به مقدسات، ارزش‌ها، ولایت و خیمه‌های سیدالشهدا علیه السلام اهانت شد، با انسجام و حدت دست به یک قیام ک خیرش عمومی در پیروی از ولایت زدند.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به رمز ماندگاری حماسه ۹دی افزود: این روز دارای ویژگی‌هایی است که در ایام الله و در طول اسلام و دوران پرافتخار انقلاب اسلامی بوده است و یکی از آنها حرکت عمومی است که قیام نامیده شده و مانند ۱۹ دی ۱۳۵۶ و ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ مردمی است.

وی بیان کرد: خیزش آن دوران برای طاغووت زمان و این بار برای سرکوب کردن فتنه‌گران زمان در کشور همراه با وحدت توده‌های ملت بود و همه کسانیکه در سال ۹۸ به عشق حاج قاسم سلیمانی آمدند در فتنه ۸۸ نیز به عشق رهبری و نظام جمهوری اسلامی آمدند.

حجت الاسلام جوکار افزود: خروجی این قیام وحدت و انسجام ملی و برکاتی که در آینده قابل استفاده است و پس از گذشت ۱۲ سال ابعاد بیشتری از فتنه داخل و خارج مشخص شده و مردم را روشن تر و بصیرتر می‌کند.

وی ادامه داد: وحدت عمومی حول محور ولایت بود و آنچه امروز ما باید در فصل جدید نظام مدیریتی کشور داشته باشیم تشکیل جبهه مستحکم انقلابی است و درس امروز از شهدا به ویژه شهید سلیمانی و حماسه ۹ دی و حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، وحدت حول محور ولایت است و باید در گفتار، رفتار، شعار و عمل وحدت گرا باشیم تا بتوانیم به مردم خدمت کنیم.

امام جمعه شهرقدس تصریح کرد: فعالان فرهنگی و اجتماعی و کسانیکه در جبهه انقلاب اسلامی حضور فعال دارند باید به جایی برسند که این جزایر اجتماعی و تشکل‌های فرهنگی تبدیل به جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی شود و این امر یک ضرورت در جامعه است.

به گزارش فارس، در پایان مراسم مسوولان شهرقدس با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه میثاقی دوباره با شهدا و امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بستند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت