بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

درگیر جنگ شناختی و روایی با دشمن هستیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، عصر امروز نشست مشورتی جوانان با امام جمعه شهرستان قدس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در جلسه مشورتی با جوانان اظهار داشت: درخشش دختران که در رشته تئاتر کسب رتبه کشوری نمودند از نسل دهه هشتادی هستند.

وی افزود: نسلی که از این مسائل آسیب می بیند زیاد نیست اما حتی یک نفر هم برای جامعه اهمیت دارد.

امام جمعه گفت: مبلغین و مبلغات در مدارس حضور یافته و با دانش آموزان گفت‌وگو کرده و به سوالات و ابهامات آنها پاسخ‌دهی می‌کنند.

وی بیان کرد: از دوقطبی سازی باید دوری کرد و در این فضای فعلی نباید به دو قطبی‌های موجود دامن زد و باید افراد را به سمت انقلاب اسلامی هدایت کرد.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: در این مقطع کنونی مسئله دشمن حجاب نیست و بر مقابله با ایران قوی مستقل سرمایه گذاری کرده است و خسارت‌ها و زیان‌های زیادی در این مدت دیده است و آنچه دشمن انجام میدهد پاتک به سرود سلام فرمانده و حضور بی نظیر پیاده‌روی اربعین است.

ایشان گفت: در جنگ روایی و شناختی باید مراقب دریافت و برداشت از روایت‌ها و اتفاقات باشیم.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد، نقطه ثقل غرب استان است و حدود ۳۰ هزار دانشجو تحت حمایت این دانشگاه می باشند و دشمن بر این افتخار شهر، سرمایه‌گذاری میکند اما توطئه دشمن در حوادث اخیر به نتیجه نرسید.

وی گفت: ایجاد فضای گفتمان در دانشگاه، مدرسه و نماز جمعه لازم است و باید فرصت ابراز نظر و عقیده و ارائه پیشنهادات را به نوجوانان و جوانان بدهند.

در این جلسه جوانان که از طیف ها و سلایق و علایق مختلف حضور داشتند نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و امام جمعه شهرستان قدس به سوالات آنها پاسخ داد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت