بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

در ادامه سلسله نشست های هفتگی امام جمعه شهرستان قدس با جوانان، جلسه امروز با گرامیداشت یاد سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،در ادامه سلسله نشست های هفتگی امام جمعه شهرستان قدس با جوانان، جلسه امروز با گرامیداشت یاد سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهانش برگزار شد.

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، سیزدهمین نشست صمیمی از سلسه نشست های هفتگی امام جمعه شهرستان قدس با جوانان عصر امروز برگزار گردید.

در این جلسات جوانان که از اقشار و طیف های مختلف و بدون هیچگونه محدودیتی حضور دارند به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود می پردازند و با امام جمعه در فضایی صمیمی و دوستانه گفت و گو می کنند.

امام جمعه شهرستان قدس در نشست امروز جوانان بیان کرد: دلیل عظمت شهید حاج قاسم سلیمانی سه وجهه زندگی ایشان است:
۱. فناء فی الله
۲. ذوب فی ولی الله
۳. جهاد فی سبیل الله

ایشان تصریح کرد: شهید سلیمانی با اخلاص و فانی در خدا بود، ذوب در ولی خدا بود و اهل جهاد در راه خدا بود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت