بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

در حوزه فضای مجازی ضعیف عمل کردیم/ آموزش باید از مدرسه محور به جامعه محور حرکت کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز نود و دومین جلسه( هفتمین جلسه سال جاری) شورای فرهنگ عمومی شهرستان قدس به ریاست امام جمعه و با حضور فرماندار، شهردار، شورای شهر و سایر اعضای محترم شورای فرهنگ عمومی در محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه که با موضوع راهکارهای روشنگری برای دانش آموزان برگزار شد اظهار داشت: دشمن با حکمرانی سایبری خود دنبال ذائقه سازی برای نوجوانان و جوانان است.

وی افزود: در باب حکمرانی سایبری امروز همه اذعان دارند که کم توجهی مسئولان به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شبکه ملی اطلاعات، باعث آسیب های فراوانی همچون آشوب های اخیر شده است.

وی با اشاره به پیشرفت های کشور بیان داشت: در طول ۴۳ سال پیشرو هستیم، جهان را متحول و معادلات سیاسی دنیا را بهم ریختیم و هیمنه پوشالی استکبار جهانی را در هم کوبیدیم.

امام جمعه شهرستان قدس با تاکید بر اینکه غرب بر روی فضای مجازی رها شده و فقر سواد رسانه ای موجود در جامعه در داخل حساب ویژه ای باز کرده است، افزود: برخی از مسئولین که نسبت به طرح صیانت فضای مجازی کوتاه آمده و آنرا رها کردند اکنون باید پاسخگو باشند.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به مدیریت احساسات و هیجانات دانش آموزان خاطر نشان کرد: با آگاهی بخشی و هدایت بخشی صحیح می‌تواند احساسات و هیجانات را همانند دانش آموزان شهیدی همچون علی لندی، محمدحسین فهمیده، رسول حیدری و بهنام محمدی و دیگر شهدای دانش آموز در مسیر درست هدایت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه به نکاتی در خصوص مسئولان، مدیران و معلمین اشاره کرد:

لزوم تقویت فعالیت های آموزش محور
برگزاری دوره های ضمن خدمت بصیرتی برای معلمین، مربیان
برگزاری دوره طرح ولایت
آشنایی با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تحقق بخشی به بیانیه توسط آموزش و پرورش جهت مربیان و دانش آموزان
برگزاری دوره سواد رسانه
استفاده از متخصصان امر کودک و نوجوان با هدف روشنگری

امام جمعه شهرستان قدس در خصوص برنامه ها برای قشر دانش آموزی اشاره کرد:

اجتناب از دو قطبی سازی در قشر دانش آموز
اجتماع سازی های هدفمند همراه با برنامه های شاد تعالی بخش
تریبون آزاد و کرسی های آزاد اندیشی
پویش های مختلف؛ سرود ایران ولایی، انقلابی و مهدوی، بارش صلوات و …
یادواره شهدای دانش آموزی در سطوح مدرسه ای، شهرستانی، استانی و کشوری
فعال کردن هیات دانش آموزی
تقویت طرح مسجد و مدرسه و مصلی
اردوی های تربیت محور علمی فرهنگی، زیارتی سیاحتی و راهیان پیشرفت
در پایان این جلسه از پوستر دومین عهدواره چله مهدوی رونمایی شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت