بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

در دولت انقلابی انتظار داریم شاخص های فرهنگی اجتماعی ارتقا یابد

امام جمعه شهرستان در نشست شورای فرهنگ و عمومی: حضور مدیران جهادی موجبات ارتقا فرهنگ را فراهم می‌کند. در دولت انقلابی انتظار داریم شاخص های فرهنگی اجتماعی ارتقا یابد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،امام جمعه شهرستان قدس در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که با حضور دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد ضمن تشکر از رویکرد دولت انقلابی اظهار داشت: در دوره مدیریت دولت انقلابی انتظار داریم که شاخص های فرهنگی اجتماعی رشد و ارتقا یابد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار در نشست شورای فرهنگ و عمومی شهرستان بیان کرد: حضور مدیران جهادی در راس مدیریت، این امید را به ما می‌دهد که جایگاه فرهنگ در جمهوری اسلامی به جایگاه تراز در گام دوم انقلاب اسلامی نزدیک خواهد شد.

وی افزود: فرهنگ عمومی ما باید متاثر از قرآن باشد بدین منظور به دلیل اهمیت موضوع، جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی تفکیک شده است واخیرا نیز منشور راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی و نقشه رشد، توسعه و تعالی قرآنی شهرستان نیز آماده گردیده.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: در جلسات شورای فرهنگ عمومی از آثار یک نویسنده رونمایی و از انجمن‌های فرهنگی و هنری نیز به منظور بیان مشکلات و ارائه گزارشی در رابطه با فعالیت‌های خود دعوت می‌شود که با خردجمعی تلاش می‌کنیم که مشکلات این مجموعه‌ها را برطرف کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار ادامه: همچنین در جلسات شورای فرهنگ عمومی منشور حجاب و عفاف کارکنان مصوب و ابلاغ ،همچنین نظام نامه پارک ها و بوستان ها، شیونامه حمایت از نویسندگان محلی تصویب و قرارگاه‌های متعددی تشکیل شده است.

وی عنوان کرد: به منظور افزایش فرهنگ در حوزه‌های مختلف دوره‌های متعددی مانند سواد رسانه، تربیت مربی کودک و نوجوان، مربی مشاوره و خانواده و دیگر دوره‌ها ذیل شورای فرهنگ عمومی برگزار می‌شود.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: طرح محلات اسلامی با مدیریت اجرایی سپاه و در هر محله مدیر محله، امام جماعت و با محوریت و تقویت مسجد، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی انجام می‌شود نیز شهرستان به ۱۴ محله اسلامی تقسیم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار گفت: طرح پدافند غیرعامل خانواده با شعار هر خانواده یک شغل، هر مسجد یک کارگاه در شورای فرهنگ عمومی مصوب شد و در حال اجراست که می‌تواند در حوزه فقر زدایی با شعار رفع فقر مطلق نیز کارایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه کارهای فرهنگی با مشارکت حداکثری مردم اجرائی می‌شود، ادامه داد: در هر سال راهکارهای فرهنگی در راستای تحقق فرمان سال ارائه می‌شود و کارهای فرهنگی با مشارکت حداکثری مردم اجرائی خواهد شد.

امام جمعه شهرستان قدس عنوان کرد: هم افزایی دستگاه های اجرائی منجر به حل مشکلات می‌شود که ما درحاضر شاهد هستیم و یک‌سری اجتماعات فرهنگی به منظور فرهنگ‌‍سازی در شهرستان انجام شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار بیان کرد: امروز مصلای شهرستان به قرارگاه فرهنگی و قطب فرهنگی این شهرستان تبدیل شده است و خیلی از فعالیت‌های فرهنگی، پزشکی و اجتماعی در آن انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: هیئت اندیشه ورز ما مجموعه ای از نخبگان خارج از اعضای شورای فرهنگ عمومی هستند و پشتوانه فکری شورا می‌باشند، همچنین شناسنامه فرهنگی شهرستان و راهبردهای فرهنگی نیز با افق پنج ساله تدوین گردیده.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: یکی از دغدغه ها شهروندان آسیب های ناشی از بافت فرسوده شهرستان است که با رفع آن بسیاری از آسیب‌های اجتماعی حل خواهد شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت