بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دستگیری”زم” توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) موجب بهت و حیرت دشمنان شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین موحد امام جمعه موقت شهرستان قدس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه، این هفته (۲۶ مهرماه) که با حضور با شکوه نمازگزاران در مصلی بزرگ شهر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی اظهار داشت: تقوا میزان اطاعت پذیری از امور خداوند، پیامبر و ائمه معصومین است. تقوا کلیدی است که تمام امور اخروی و دنیوی انسان را تامین می کند. عنصر تقوا، عنصر روشنگری و بصیرت است و به انسان توان و قدرت تشخیص حق از باطل را می دهد.
امام جمعه موقت شهرستان قدس افزود: انسان باتقوا در مسیر زندگی به بن بست نمی رسد، تقوا انسان را بزرگ می کند و از انسان عنصری می سازد که الگویی برای دیگران شود. تقوا موجب شد که محسن حججی از یک انسان عادی به یک الگو تبدیل شود. تقوا موجب می شود که انسان نسبت به ارزش های دینی بی تفاوت نباشد.

وی یکی از مهمترین شعائر دینی را عشق ورزیدن به ساحت مقدس حضرات معصومین علیه السلام دانست و بیان کرد: زیارت اربعین یکی از مصادیق بارز عشق ورزیدن به ابا عبدالله(ع) است. مصداق بارز تقوا ارج نهادن و بزرگ شمردن شعائر دینی است و عمل صالح انسان را ملبس به لباس تقوا می کند.
وی در ادامه گفت: تقوا عامل برکت و گسترش عمل نیک است تقوا به عمل انسان برکت می دهد و آن را ماندگار می کند
تصمیمی که با محوریت تقوا باشد اثرگذار خواهد بود و کوچکترین عمل با محوریت تقوا عمل بسیار بزرگی است.
حجت السلام و المسلمین موحد با اشاره به روز ۲۶ مهرماه آغاز هفته تربیت بدنی خاطر نشان کرد: ورزش در دین موضوع بسیار مهمی است که در بیانات ائمه معصومین (ع) هم وجود دارد چرا که ورزش تضمین کننده سلامت جسم است و سلامت جسم زمینه ساز عقل سالم و عمل درست است. تحصیل و ورزش می تواند زمینه ساز تهذیب نفس باشد.

وی در ادامه افزود: ۲۹ مهرماه سالروز ارتحال عالم ربانی، یار دیرین امام و حامی رهبری شیخ محمد رضا مهدوی کنی ریاست مجلس خبرگان رهبری را گرامی می داریم و دانشگاه امام صادق (ع) از میراث ماندگار اوست.

امام جمعه موقت شهرستان قدس با اشاره به اول آبان سالروز شهادت سید مصطفی خمینی فرزند امام خمینی (ره) افزود: شهادت ایشان حرکت انقلاب را تندتر کرد و زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری (مد ظله) با دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) گفت: دانشگاه امام حسین علیه السلام از برکات الهی است و سپاه از مفاخر کشور و دارای عزت است و این عزت در گرو توجه به حدود الهی است و عمل ما باید رضایت خدا را در پی داشته باشد اما اگر به گونه ای عمل کنیم که رضایت بندگان خدا را هم در پی داشته باشیم رضایت خداوند بیشتر و مطلوب تر است.

وی در ادامه به برخی از عناصر رشد و پیشرفت انسان در زندگی سیاسی اجتماعی اقتصادی اشاره کرد و افزود: عنصر اول جلب رضایت خدا، تقویت روحیه تقوا، جهاد و تلاش جهادی، شناخت و بصیرت نسبت به ترفندهای دشمن و دشمن شناسی، هوشیاری و مراقبت از عمل در مقابل توطئه های دشمن، انگیزه بالا، ایمان به تصمیمات و باورها و ارزش های انقلاب اسلامی، داشتن همت عالی، و آخرین عنصر را تکیه و توکل به خداوند است.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قدس خاطر نشان کرد: یکی از اقدامات بسیار موثر در دستگیری روح الله زم توسط سربازان غیور امام زمان(عج) روحیه جهادی و هوشمندی بالایی بود که توانستند این عنصر تخریب کننده کشور را دستگیر کنند و موجب بهت و حیرت دشمنان شد. این پیروزی را به ملت ایران تبریک عرض می نماییم و از سربازان گمنام امام زمان(عج) می خواهیم که این حرکت را پیش ببرند و همه خائنان به مردم و رهبری را دستگیر و معرفی نمایند.

حجت السلام و المسلمین موحد تصریح کرد: اربعین سالار شهیدان نهضتی برای استمرار قیام عاشورا است و زمینه ساز تشکیل تمدن جهانی حضرت مهدی(عج) است. کسانی می توانند این نهضت را تشکیل دهند که ملبس به لباس تقوا باشند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت