بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دشمن با سوء استفاده از احساسات دانش آموزان به دنبال تعطیلی مدارس است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، نشست امام جمعه شهرستان قدس با نوجوانان گام دومی با موضوع جهاد تبیین برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این نشست اظهار داشت: دشمن با تمرکز بر سبک زندگی مادران و دختران ایران اسلامی به دنبال نابودی کانون خانواده است.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن توضیحاتی درخصوص پشت پرده آشوب های اخیر و برنامه ریزی دشمنان، بیان کرد: در دوران کرونا که مدارس ما تعطیل بود دانش آموزان ما آسیب های جدی دیدند و اکنون دشمن برای پیگیری اهداف شوم خود به دنبال غیرحضوری کردن مدارس ما با استفاده از تبلیغات و هجمه های رسانه ای و سوء استفاده از احساسات دانش آموزان عزیز ما است.

وی در ادامه افزود: در آشوب ها امروز اهداف دشمن، کشته‌سازی، ناامن سازی و تجزیه ایران است.

وی گفت: دشمن هر تجمع کوچکی را برجسته و از ناآگاهی برخی دانش آموزان سوءاستفاده می‌کند، اینجا است که معلمین باید با جهاد تبیین به دانش آموزان عزیز آگاهی ببخشند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به کاربرد جهاد تبیین در برابر توطئه‌های دشمنان، خاطرنشان کرد: جهاد تبیین مهم‌ترین راهکار در برابر توطئه‌های دشمنان و نقشه‌های شوم آنها در جنگ شناختی و روایی است و امروز بیان و تبیین صحیح روایت‌ها و حماسه‌های هویت‌ساز برای نسل جدید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در این نشست صمیمی، امام جمعه به سوالات نوجوانان پاسخ داد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت