بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دفاع مقدس یک گنج است و راهیان نور راه رسیدن به این گنج است تا آنها را استخراج کنید و به کسانی که در راهیان نور نبودند برسانید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،مراسم بدرقه دانش آموزان به راهیان نور مناطق جنگی غرب کشور باحضور امام جمعه، فرماندهی ومسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج و مدیر اداره آموزش و پرورش صبح امروز در شبستان بهشت فاطمه سلام الله علیها شهرستان قدس برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در این مراسم ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم و امام جعفر صادق علیه السلام بنیان گذار فقه اظهار داشت: یکی از درس‌های زندگی پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و سلم استقامتی است که در برابر دشمنان و در برابر رسیدن به هدف خود داشتند.
ایشان افزود: در سرزمین های نور که حضور پیدا کنید خواهید دید که شهدای اسلام و شهدای هشت سال دفاع مقدس چگونه در برابر دشمنان ایستادند و از ناموس، میهن و دین خود دفاع کردند.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: یکی دیگر از درس های زندگی پیامبر عزت و ذلت ناپذیری است، پیامبراکرم صل الله علیه و آله و سلم عزت داشت که زندگی اش الگوی دین اسلام شد.

ایشان با تاکید بر عزت داشتن بیان کرد: عزت یعنی انسان باید خود را در برابر شیطان و شیطان پرستان حفظ کند و در برابر ظلم و گناه ایستادگی کنند تا به عزت و کرامت والای مومنین برسد. همان کاری که شهدای اسلام انجام دادند، در این سفر عزت و ایستادگی خود را تقویت کنید.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب اسلامی تصریح کرد: دفاع مقدس یک گنج است و راهیان نور راه رسیدن به این گنج است تا آنها را استخراج کنید و به کسانی که در راهیان نور نبودند برسانید.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت