بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دولت با مردمی سازی مسکن، مشکل مسکن را حل کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز مسئول حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران بهمراه مدیر بنیاد مسکن شهرستان های تهران، قدس و پردیس با حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن تشکر از تلاش های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) بر اهمیت مسیله مسکن و ایجاد قرارگاه ملی مسکن تاکید و اظهار کرد: دولت جهت حل مشکل مسکن راهی جز مردمی سازی مسکن ندارد و تا از ظرفیت مردم در این خصوص استفاده نشود، این امر به سامان نخواهد رسید.

وی افزود: مردمی سازی مسکن فرمول ساده‌ای دارد که وزارت راه و شهرسازی با استفاده از ظرفیت بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان میتواند بسیاری از کارهای نشدنی را انجام دهد و می‌تواند زمین و مجوز ساخت را به مردم واگذار کند تا خودشان اقدام به ساخت مسکن کنند.

امام جمعه شهرقدس گفت: زمین به وفور وجود دارد و با فراهم‌سازی زیرساخت‌ها توسط دولت و تهیه نقشه از مردم با تایید دولت، میتوان اقدام کرد اما این اتفاق نمی‌افتد و باید دید کدام مافیا نمی‌گذارد مسکن را خود مردم بسازند؟

ایشان همچنین افزود: اگر دولت اراده ای برای مردمی سازی مسکن داشته باشد دست دلالان و مافیا از مسکن ضروری مردم قطع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نگاه راهبردی امام خمینی(ره) تکیه به ظرفیت‌های مردمی در رفع مشکلات اجتماعی بوده، در ادامه افزود: در شهرستان قدس بخشی از زمین‌ها در اختیار بنیاد مستضعفان است و در روستاهای تابعه قرار گرفته و باید شناسایی شود.

حجت الاسلام جوکار به بافت فرسوده شهر اشاره کرد و گفت: قرارگاه مسکن لازم است راه‌اندازی شود تا بر ودیعه و اجاره مسکن، تعمیر، تجهیز، نوسازی و ساخت اولیه مسکن بتوان اقدام کرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت