بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دولت به کمبود کلاس درس توجه ویژه داشته باشد/ هیچ مذاکره در هیچ سطحی بین ایران و آمریکا اتفاق نخواهد افتاد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته(۲۹ شهریور ۹۸) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و عبودیت و بندگی حق تعالی اظهار داشت: ذکر اباعبدالله در زیارت عاشورا کنیه ای است که برگرفته از زمان تولد امام حسین علیه السلام است که توسط پیامبر نسبت داده شده است.
وی افزود: سیدالشهدا پدر عبودیت و بندگی در اسلام است و اسلام توسط پیامبر اسلام احداث شد و توسط امام حسین علیه السلام گام دوم اسلام برداشته شد و تداوم پیدا کرد و گام سوم اسلام را حضرت امام زمان عج الله تعالی خواهند برداشت و تمام عالم موحد می شوند. رابطه بین امام حسین و عبودیت مانند رابطه پدر و پسر است. و روح بندگی مدیون خون سیدالشهدا است و کنیه اباعبدالله از جانب پرورگار به ایشان داده شد و باید روح عبودیت را در خود شناخت و در خود تقویت کنیم.
خطیب نماز جمعه ادامه داد: ۲۵ ماه محرم به روایتی سالروز شهادت امام زین العابدین علیه السلام است و ۳۴ سال پس از واقعه کربلا امام سجاد علیه السلام به شهادت رسیدند. در این مدت امامت که فراز و نشیب بسیاری بود اما حضرت رسالت خود را نهادینه سازی کرد و تداوم بخش مسیر امامت و ولایت بود. صحیفه سجادیه و مطالب ارزشمند امام سجاد علیه السلام بهترین منشور حقوق بشر است.
امام سجاد علیه السلام درباره مهدویت و انتظار فرمودند: کسی که ثبات قدم داشته باشد و در دوران غیبت قائم متزلزل نشود، اجر هزار شهید در صدر اسلام به او داده می شود. پس باید از این راه و روش امام درس بگیریم و از مسیر حق خارج نشویم و در مسیر انقلاب اسلامی ماندگار بمانیم.
وی ادامه داد: ۳۱ شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی است و جوانان مسلح به اسلام، ایمان و اتکا به پروردگار عالم و معنویت در مقابل دشمن ۸ سال ایستادند و با عزت و افتخار جنگ را به نفع جمهوری اسلامی ایران به پیروزی رساندند و غیرت ایران در تاریخ ثبت شد. امام خمینی فرمودند که جنگ تحمیلی نشان داد که ابر قدرتها از اسلام می ترسند اصل مواجه آنها با انقلابی بود که اسلامی بود. رهبر معظم انقلاب فرمودند هدف دشمن از جنگ مقابله با حاکمیت اسلام و امام بزرگوار بود.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: دفاع مقدس گنج پایان نیافتنی است. ما در جنگ تحمیلی از ارزش ها و اسلام دفاع کردیم و امروز هم درحال جنگ هستیم و ابعاد این جنگ همه جانبه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه ایت است. دشمن با عقاید و افکار مردم می‌جنگد.
وی افزود: حرمین عسگریین در ۲۳ محرم توسط دشمن تخریب کردند تا شاید به خیال خام و باطل متوکل گونه خود بتوانند رابطه بین شیعه و امام را تضعیف کنند اما موفق نشدند و شیعه بهتر از قبل حرم امامین را ساخت و صحن حضرت زهرا سلام الله در نجف ساخته شد و صحن عقیله بنی هاشم در کربلا با کمک مردم ساخته خواهد شد و عزت و عظمتی برای شیعه و پیروان اهل بیت و قدرت نمایی شیعه برای به رخ دشمن کشیدن خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار گفت: دشمن به دنبال تخریب رابطه ملت ایران و عراق است، در دوران دفاع مقدس ما با رژیم بعثی عراق جنگ داشتیم و ما امروز با شیعیان عراق برادر هستیم. موکب داران عراقی در دیدار با رهبر انقلاب، رهبر ایران را به عنوان رهبر امت اسلام و ولی امر مسلمین می دانند و رهبری نیز فرمودند امروز اربعین جهانی شده و جهانی تر هم خواهد شد و زمینه ساز تمدن بزرگ اسلامی خواهد شد. این رابطه ها برای دشمن سخت است و هر سال شایعات علیه دو ملت را بیشتر میکند اما مردم هوشیار با ارزش گذاری به مقدسات تو دهنی پشت سر هم به دشمنان زده و خواهند زد.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: مدرسه محل تربیت و ساخت نیروی انسانی برای اداره کردن امور جامعه است. در گام دوم انقلاب آموزش و پرورش و دانشگاه ها انتظار داریم که با اهمیت دادن به تربیت صحیح اسلامی و حرکت در مسیر اهداف بلند انقلاب اسلامی و توجه کردن به سند تحول آموزش و پروش که مطالبه رهبری است بتوانند با توجه به آموزه های قران و عترت جوانانی در جهت گام دوم انقلاب بسازند. که این امر با همراهی مردم، مسئولان، نیکوکاران و خیرین میسر خواهد شد. شهرقدس مشکلات بسیاری نسبت به سایر نقاط کشور دارد و از لحاظ تراکم جمعیت و افزوده شدن تعداد چندهزاردانش در هرسال و رشد تساعدی دانش آموزان نشان می دهد که در سال باید تعداد ۱۰۰ کلاس درس ساخته شود و نیازمند تعداد کلاس های درس بیشتر هستیم اما کمبود کلاس داریم که نماینده مجلس، استاندار و وزیر آموزش و پرورش تلاش جدی کنند و باید نگاه ویژه دولت را به این مسئله تغییر دهند. همچنین معلمین که دو شیفت کار می کنند و برای شیفت دوم حدود یکسال است که حقوق نگرفته اند و این ظلمی در حق معلمین است. اگر بودجه نیست اول برای وزیر و معاون وزیر نباشد کاهش بودجه را از کرسی های آنچنانی شروع کنید نه از شهرستان های محروم. اگر دولت واقعا پول ندارد پس برای همه دولتمردان هم پول نباشد. کشور ایران ثروت فراوان دارد اما اختلاس بسیاری هم انجام می شود مهم این است که مدیران و مسئولان باید درست برنامه ریزی کنند تا مشکلات بخش فرهنگی برطرف شود. معلمی که فکرش درگیر معیشت خود باشد نمی تواند فکر دانش آموزان را پرورش دهد. آیا مسئولان پایتخت نشین کشور حقوق عقب افتاده دارند؟
وی با اشاره به اولین جلسه درس خارج از فقه مقام معظم رهبری یادآور شد: رهبر انقلاب مذاکره بین ایران و آمریکا را اتمام حجت کردند و نقشه راه رابرای همه مشخص کردند و فرمودند هیچ مذاکره ای در هیچ سطحی بین مسئولان ایران وامریکا اتفاق نخواهد افتاد. ملت ایران و جمهوری اسلامی ایران، جمهوری مؤمنین، مسلمین و عزت است و حرف های شما برای ملت و مسئولان ایران کارایی ندارد. اگر آمریکا میخواهد مذاکره کنیم باید توبه کند و به برجام برگردد و در جمع اعضای برجام مانند سایرین با او حرف میزنیم و مستقیم وارد صحبت نمی شویم. امروز بیش از هر زمان دیگر رئیس جمهور امریکا به مذاکرات با جمهوری اسلامی ایران نیاز دارد اما مذاکره را با قلدری می خواهد انجام دهد و گردنکشی می کند. با توجه به اینکه محتاج است فشار رسانه ای و روانی می آورد و به تحریم وزیر خارجه اکتفا نکرده و فشار سیاسی می آورد و به رئیس جمهور ایران گذر نامه نمیدهد. این مسئله بی سابقه است که به رئیس جمهوری ویزا ندهند. اما رئیس جمهور بداند که نرفتن به انجا آبرومندانه تر از این است که به التماس و نیاز برود.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: امریکا به دنبال تهمت علیه ایران است و در عملیات انصار الله یمن که ستون فقرات عربستان شکسته شد و بزرگترین پالایشگاه نفت دنیا ۵۰ درصد تولید آن متوقف شده است. انگشت اتهام آمریکا، صهیونیست و سعودی به سمت جمهوری اسلامی ایران است و می گویند کار ایران است به این دلیل که این ضربه بزرگ را میخواهند بگویند که این ضربه را از ایران خورده اند و میخواهند قدرت و جایگاه انصار الله را تضعیف کنند. و میخواهند در منطقه جوی درست کنند که تهدید به جمهوری اسلامی را اثبات کنند و بگویند این از نشانه های تهدید برای انرژی دنیاست و اعتلافی برای علیه جمهوری اسلامی برای تامین امنیت انرژی دنیا، که باید بگوییم کورخوانده اند و تامین امنیت انرژی نیز به دست ایران است. و سوم ترفند جدیدی است که سلاح های دفاعی و سامانه‌ها را با قیمت گزافی بفروشند اما سلاح هایی که سعودی ها خریدند چه کارایی برای آنها داشت؟ آمریکا هم سردرگم شده و سعودی هم از کلاهی که سرش رفته گیج میخورد.
این معامله برای عربستان دوسر باخت است و امیدواریم متوجه بشوند و به اسلام برگردند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت