بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دومین جشن همدلی در شهرستان قدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، دومین جشن همدلی به همت بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و انجمن بیماران خاص با حضور امام جمعه شهرستان قدس، معاون فرماندار، علما و روحانیت، مسئول شورای نگهبان، مدیر اجرایی هیئت رزمندگان، اعضای شورای اسلامی شهر، خیرین و مسئولان شهرستانی برگزار شد.
در حاشیه این مراسم امام جمعه شهرستان قدس از بازارچه بانوان کارآفرینان خیریه بازدید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در دومین جشن همدلی اظهار داشت: خداوند از انسان می‌خواهد اسیر و زندانی را آزاد کند، نیازمندی را اطعام کند، یتیم و بی سرپرست و خاک نشین را کمک کند تا از گردنه های قیامت بتواند عبور کند.

وی افزود: ما در اموال شما حق سائل و نیازمندان را قرار داده ایم.

امام جمعه شهرستان گفت: خوشا به حال کسی که در دنیا راه های کمک به یتیم، فقیر، مستضعف و نیازمند را پیدا می‌کند.

وی با اشاره به انفاق در راه خدا بیان کرد: آنهایی که اموال خود را در راه خدا انفاق میکنند و به نیازمندان توجه میکنند و دست محرومان را می‌گیرد مانند دانه گندمی است که به هفتصد دانه تبدیل می‌شود و این معامله ای است که خداوند با انسان های نیکوکار میکند.

وی گفت: وقتی صدقه ای میدهید، گیرنده صدقه خدای متعال است و به زندگی، روزی و رزق شما عنایت می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: یکی از وظایفی که پیامبر برای ماه رمضان مشخص کرد، صدقه به نیازمندان و توجه به یتیمان است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت