بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دوم اسفند، جشن مردم سالاری در سایه نظام اسلامی

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: ماه رجب ماه استغفار است و گناهان انسان در ماه رجب ریخته می‌شود.

وی افزود: هرکسی بتواند در ماه رجب یک یا چند روز را روزه بگیرد مقدمه آمادگی و زمینه‌ ورود به ماه رمضان است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: هشت اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی و این روز یادگار شهید رجایی است. در چهل سال انقلاب آموزش و پرورش پستی و بلندی‌های بسیاری داشته است اما دشمن حواسش به مدارس کشور ایران است و میداند که مهم ترین ظرفیت مدارس و دانش اموزان است و برای این ظرفیت‌ها سندهایی همانند ۲۰۳۰ پیشنهاد می‌دهد.

وی ادامه داد: جای تاسف است که خود ما حواسمان به امورات تربیتی نباشد که البته در سطح شهرقدس با همکاری حوزه، فعالین فرهنگی و آموزش و پرورش کارهای مطلوب انجام می گیرد اما این کارها کافی نیست باید همت خود را بالا ببریم وقت بیشتری صرف کنیم تا به نتیجه مطلوب تری برسیم.

خطیب جمعه شهرقدس گفت: روز دوم اسفند روزی که از مدت‌ها پیش مردم خود را آماده می کردند تا به چنین روزی برسند و از حق خود برای تعیین سرنوشت خود استفاده کنند.

امروز جشن مردم سالاری، جشن عمومی ملت، جشن دموکراسی و مردم سالاری در سایه نظام اسلامی است.

انتخابات حق مردم است و نظام اسلامی حقی را برای مردم در نظر گرفته است که مردم بیایند پای صندوق رای وبا یک بند انگشت سرنوشت خود را تعیین کنند.

انتخابات سال ۹۸ رنگ و بوی حاج قاسم سلیمانی را دارد چون او جان خود را داد تا ما بتوانیم از حق خود استفاده کنیم و بر سرنوشت کشور مسلط باشیم.

انتخابات یک تکلیف و وظیفه شرعی ما است و به همین دلیل شعب اخذ رای در مساجد است و ما با وضو به یک کاندیدای اصلح رای می دهیم تا عبادت خود را بصورت مطلوب انجام دهیم.

شایعات زیادی در شبکه های معاند پخش شده که این شایعات نقشه های دشمن است تا ملت ایران را از پای صندوق های رای آمدن منصرف کنند و عده ای هم در کشور ایران کرونای سیاسی دارند و دامن زن شایعات دشمن هستند.

برنده اصلی این انتخابات ملت ایران هستند و هرکسی منتخب شود نتیجه رای مردم است.
ایشان در ادامه خطاب به کاندیداها و هوادارانشان اظهار داشتند :ضمن تشکر از همه کاندیداها که باعث شورافکنی انتخابات شدند از فردا باید رقابتها به رفاقت تبدیل شود و هر کس متتخب مردم شد نماینده همه هست و باید قدردان و خدمتگزار همه مردم باشد و چقدر زیبا خواهد بود که همه کاندیداها بع نامزد منتخب در اولین فرصت پس از اعلام نتایج، تبریک بگویند و برای خدمت به مردم به وی کمک کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت