بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دیدار جمعی از مسئولان با خانواده شهید ارغوانی

دیدار جمعی از مسئولان شهرستان قدس با خانواده معظم شهید مدافع حرم تقی ارغوانی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز در یازدهمین روز از محرم الحرام به مناسبت سالروز بزرگداشت شهدای مدافع حرم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، آقای گلیکانی فرماندار، فرمانده سپاه و مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس اداره بنیاد شهید، مسئول امور ایثارگران قرارگاه فرهنگی، مدیرعامل سازمان فرهنگی و آقایان مقدم و چناقچی از اعضای شورای اسلامی شهر با خانواده معظم شهید مدافع حرم تقی ارغوانی دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار ضمن تسلیت ایام با توجه به اینکه حاج قاسم سلیمانی جمهوری اسلامی را حرم نامیده‌اند، اظهار داشت: اگر ما توفیق خوب خدمت کردن در جمهوری اسلامی را داشته باشیم، یعنی ما هم مدافع حرم هستیم. هدف از دیدار خادمین شما در نظام با شما خانواده شهدا متبرک شدن و کسب نور است تا بتوانیم با افزایش قوای معنوی برای خدمت بیشتری نسبت به مردم داشته باشیم.

وی افزود: شما خانواده شهدا، پیروان حقیقی و واقعیِ پرچمدار جهاد تبیین و اسطوره صبر و مقاومت انقلابی، یعنی حضرت زینب کبری سلام‌الله‌علیها هستید. کسانی که در طول تاریخ بعد از گذشت ۱۴ قرن راه حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام را ادامه دادند، از پیروان حقیقی حضرت بودند و ماندگار شدند. شما خانواده شهدا الگوی صبر و استقامت هستید و همچنین اسوه جهاد تبیین و رساندن پیام شهدا به جامعه؛ همچون حضرت زینب سلام‌الله‌علیها که پرچمدار جهاد تبیین هستند.

وی در پایان تصریح کرد: آنچه امروز جامعه به شدت نیازمند آن است، پیام شهداست. اگر در این دوره خوب کار کنیم و از این دوره سخت خارج شویم، به دوران خوش ظهور میرسیم. این دوره، دوره انتقال و واسطه است بین صدر اسلام و دوره غائی که همان ظهور است. امروزه جامعه ما، نیازمند تبیین زیست شهدایی است.

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت