بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دیدار جمعی از مسئولین محیط زیست با امام جمعه شهرستان قدس

امام جمعه شهرستان قدس: راه اندازی ایستگاه سنجش آلودگی هوا و تکمیل فاضلاب شهری و استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز و تخصیص یک درصد آلایندگی معادن به شهرستان از مطالبات ما و مردم است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، صبح روز چهارشنبه مورخ ٢٢ دی ماه ١۴٠٠ با جمعی از مسئولان محیط زیست شهرستان دیدار نمود.

وی ضمن تشکر از مسئولان محیط زیست شهرستان قدس و اقداماتی که تا کنون در جهت حفظ محیط زیست انجام شده است افزود: آب، خاک، جنگل، درخت، زمین، هوا و همه منابع طبیعی از جمله نعمات الهی هستند که خداوند همه اینها را در اختیار انسان قرار داده تا انسان از این منابع استفاده کند و به تسبیح خدا و بندگی او بپردازد. اما گاه عده‌ای از این نعمات نه تنها به درستی استفاده نمی‌کنند؛ بلکه آن را به نابودی می‌کشانند و ضررشان دامن‌گیر همه انسان‌ها و موجودات دیگر می‌شود.

جوکار بیان کرد: ایجاد منابع طبیعی در روایات اسلامی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تا حایی که در روایتی از پیامبر(ص) نقل شده است که اگر نهالی در دست داری و در ان لحظه قیامت برپا می‌شود، در کاشتن آن نهال تعلل نکن.

وی اضافه کرد: هوای پاک نیاز جامعه و حق همه مردمان است و همه مسئولین باید از سیاست های کلی نظام در مورد محیط زیست و منابع طبیعی و آبخیزداری تبعیت کنند همچنین باید با پیگیری مسئولین، یک درصد سهم آلایندگی معادن به شهرستان اختصاص داده شود.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: راه اندازی ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهر یکی از مطالبات ماست و حق مردم این شهر است که بدانند میزان پاکی یا الودگی شهرشان در چه اندازه‌ای است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار افزود: شبکه فاضلاب شهر باید تکمیل شود و در این باره اقداماتی در حال انجام است و قول‌هایی برای انجام آن تا پایان سال داده شده. به هر حال پیگیری این مسأله نیز از مسائل مهم است زیرا فاضلاب شهر مطالبه ۱۰ ساله مردم این شهر است.

وی خاطر نشان کرد: مسأله آینده ایران و جهان، جنگ بر سر آب است. باید منابع آبی مدیریت دقیق‌تری بشود. آبی که برای آبیاری درختان سطح شهر استفاده می‌شود، آبی است که در منازل استفاده می‌شود بنا بر این لازم است اقداماتی انجام شود تا از پساب برای آبیاری درختان استفاده شود.

وی افزود: ترویج و فرهنگ سازی حفظ محیط زیست، نیاز به تلاش بیشتری از جانب مسئولان و آحاد مردم دارد. باید به این فرهنگ برسیم که خودمان محیط شهرمان را پاک و بدون زباله حفظ کنیم.

جوکار در پایان با تأکید بر کارآمدی سازمان محیط زیست در سطح شهرستان گفت: قرارگاه فرهنگی ستاد نماز جمعه شهر، آمادگی کامل خود را در راستای تعاملات بیشتر در پیگیری مطالبات این سازمان از نهادهای دولتی شهر اعلام می‌دارد و لازم است دستگاه های مختلف خصوصا شهرداری و شورای اسلامی با محیط زیست همکاری بیشتری داشته باشند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت