بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دیدار رئیس عقیدتی نیروی انتظامی با امام جمعه شهرستان قدس

امام جمعه شهرستان قدس: مادران و همسران شهدا به تاسی از ام‌البنین (س) سربازان امام زمان (عج) را تربیت کردند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها و روز تکریم مادران و همسران شهدا، رئیس عقیدتی در نیروی انتظامی و جمعی از پرسنل این مجموعه با حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: ام البنین سلام الله علیها مادر چهار فرزند، الگو و اسوه شکیبایی مادران و همسران شهید بود و در تاریخ برجسته شد.

وی افزود: سیره و رویکرد که به تاسی از زنان بزرگواری چون ام البنین سالهای سال است که میان مادران و همسران شهدا وجود دارد؛ در طول هشت سال دفاع مقدس چه بسیار مادرانی که نه تنها یک فرزند بلکه چندین فرزند خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه با اشاره الگوی مادری و فرزند پروری حضرت ام البنین سلام الله علیها، گفت: فرزندانی را در دامان خود پرورش داد که به مفاهیمی چون؛ ایثار، وفا و فداکاری معنا بخشیدند. بدون شک، در عصر حاضر که غرب با بیان الگوهای نامناسب و مبتذل می‌کوشد فرهنگ منحط خود را گسترش دهد، مسئولیت ما در معرفی الگوهایی سازنده هم چون ام البنین علیهاالسلام چندین برابر می‌شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت