بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دیدار فرماندهان واحدهای بسیج دانش آموزی با امام جمعه شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار، در دیدار فرماندهان واحدهای بسیج دانش آموزی، ضمن تشریح طرح صالحین اظهار داشت: مصونیت بخشی به جامعه امروز لازم است و نسل امروزی را باید به فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت آشنا کنیم.

وی وبیان کرد: اگر امروز ۱۳ و ۸ آبان را گرامی می‌داریم فلسفه اش این است که تاریخ فراموش نشود و آن رشادت ها، مجاهدت ها و آن تلاش هایی که انجام شده به فراموشی سپرده نشود و بلکه از آنها درس گرفته شود. امروزه دانش آموزان ما باید هم بایستند و هم مقاومت کنند و هم اهل ابتکار عمل و تهاجم به دشمن باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار افزود: حلقه صالحین در چهار حوزه بسیار ارزشمند و مورد نیاز دانش آموزان و بسیجیان است. ابتدا، حوزه معرفتی است که دانش آموزان اگر می‌خواهند در مقابل تیرهای مسموم دشمن بیمه شوند، باید معرفتشان نسبت به دین و ارزش‌ها معرفت کاملی تری و شناخت دقیقی داشته باشند. در حوزه دوم، حوزه تربیتی دانش آموز بر اساس آموزه های اسلام تربیت می‌شود و از شکل ظاهری تا اخلاق و گفتار و رفتار در حوزه تربیت اسلامی شکل می‌گیرد. سوم، حوزه بصیرتی است یعنی دشمن شناسی، تشخیص خوب از بد، تشخیص حق از باطل، دقت کردن و خوب اندیشیدن است. چهارمین حوزه، حوزه ی مهارتی است، یعنی مهارت های لازم برای خوب زندگی کردند.

 

 

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت