بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

دیدار مسئولان با امام جمعه شهرستان قدس بمناسبت هفته نماز جمعه

امام جمعه شهرستان قدس: نماز جمعه پایگاه وحدت، خدمت و معنویت است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،فرماندار، اعضای شورای تأمین و جمعی از روسای ادارات به مناسبت هفته نماز جمعه با حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار وحید گلی‌کانی فرماندار قدس با اشاره به شروع ایام محرم و صفر بیان کرد: باتوجه به فرا رسیدن ایام محرم و صفر، امید است بتوانیم نقش سازمانی، اعتقادی و اجتماعی خود را در راستای برگزاری باشکوه این دهه ایفا کنیم.

وی ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز اقامه نخستین نماز جمعه کشور افزود: امیدواریم بتوانیم در مسیر اعتلای انقلاب و اشاعه فرهنگ آن با عمل به فرامین مقام عظمای ولایت گام برداشته و از ظرفیت‌های وجود امام جمعه شهرستان و مکان مصلی به عنوان قطب فرهنگی نهایت استفاده را داشته باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار اظهار داشت: از روسای ادارات انتظار می‌رود که خودشان از برپاکنندگان و اعضای ستاد نماز جمعه باشند و این مجموعه را نیز سنگری برای خدمت بدانند.

وی افزود: دستگاه های مختلف و ادارات، از ظرفیت نماز جمعه برای ارتباط با مردم و تبیین دستاورد های نظام، استفاده کنند. نماز جمعه پایگاه و سنگر وحدت، خدمت و معنویت است.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: نظرات شما عزیزان، قطعا به پیشبرد اهداف مقدس و عالیه در این سنگر که مهمترین سنگر نظام است کمک می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در پایان با اشاره به شعار “نماز جمعه، همیشه مردمی؛ همیشه انقلابی” اذعان داشت: مردمی بودن، یعنی ما به سراغ مردم برویم. باید این فرصت مردمی بودن را قدر بدانیم؛ مردم هستند که سفره انقلاب را گستراندند و صاحب اصلی این سفره، آنان هستند. اینکه کارها و حوائج مردم به دست ما حل بشود، نعمتی است که خداوند بر ما ارزانی داشته و این توفیق نصیب هرکسی نمی‌شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت