بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: معنویت و اخلاق تکیه‌گاه جامعه در گام دوم انقلاب است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری شامگاه امروز در آئین معرفی و تجلیل از برترین ستادهای نمازجمعه سراسر کشور در مشهد مقدس، اظهار داشت: آحاد جامعه باید در افزایش کیفیت نمازجمعه نقش‌آفرینی کنند.

وی با اشاره به برگزاری نمازجمعه در ۹۰۰نقطه از کشور، افزود: بنابر بیانیه گام دوم انقلاب باید در ۴۰ساله دوم انقلاب بر رفع نواقص و ارتقای دستاوردها اهتمام ورزید.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: معنویت و اخلاق تکیه‌گاه جامعه در گام دوم انقلاب و آئین‌های معنوی بخشی نظیر اعتکاف که از رویش‌های انقلاب است نقش بسزایی در این مسیر دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری ادامه داد: مقاومت در برابر کافران و مهربانی با یکدیگر از مهمترین ویژگی‌های جامعه اسلامی است و نمازجمعه، مصداق و مجرای ورود و گسترش این روحیه در جامعه است.

وی اضافه کرد: ستادهای نمازجمعه موظف به فراهم‌سازی مقدمات برگزاری نماز با کیفیت هستند و ائمه جمعه باید از فرصت ایجاد شده حداکثر بهره‌برداری را داشته باشند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با اشاره به قرارگیری در آستانه ۴۰سالگی اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه در جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های نسل جوان، گفت: ستادهای نماز دستاوردهای خود در ابعاد مختلف را دسته‌بندی و ‌اطلاع‌رسانی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری اعزام نیرو به جبهه‌های حق علیه باطل، تربیت مجاهد و شهید و رسیدگی به محرومین را از جمله خدمات نمازهای جمعه برشمرد.

طی این آئین از شهرستان قدس و شهر جواد آباد بعنوان ستادهای نمونه استان تهران یاد شد و از حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور لوح سپاس دریافت نموند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت