بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

راه‌ اندازی شبکه ملی اطلاعات ضروری است

خطیب جمعه شهرقدس برای دومین بار، بر راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، بر مصنویت بخشی از کشور تاکید کرد و گفت: کلید فضای مجازی در دست استکبار است و امروزه صحنه جنگ‌ به سایبری و روان_شناختی تغییر یافته است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا سلام الله علیها و سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و همراهی با صادقین و درستکاران، اظهار کرد: بزرگترین فتنه در اسلام، جدایی امت از ولایت است و مهمترین راهبرد آن وحدت امت اسلامی است و حضرت زهرا(س) برای دستیابی به این هدف جان خود را فدا کرد.

وی گفت: رعایت عفاف و حجاب مصداقی از تقواست و بانوان به خصوص همسران مسوولین در اولویت رعایت این امر هستند و باید در گفتار، کردار و روابط اجتماعی مراقبت و از ظاهرسازی جلوگیری کنند.

خطیب نماز جمعه شهرقدس در ادامه با بیان اینکه آنچه موجب جلوگیری از کشف حجاب رضاخان شد، اقدام هوشمندانه برخواسته از باور دینی مردم و تبعیت از علمای زمان بود، گفت: قیام ۱۹ دی نقطه عطف و پیروزی انقلاب اسلامی بود و امروز نیز باید به دو مضمون اصلی دین و استکبار ستیزی توجه کنیم.

وی در ارتباط با بی‌حرمتی به تندیس حاج قاسم بیان کرد: شهید سلیمانی جلوی حضور داعش به کشور را گرفت و عده‌ای فریب خورده تندیس او را به آتش می‌کشند و معلوم است که پشتیبان آنها اسرائیل و آمریکاست که نه تنها از اسم و تصویر او در فضای مجازی میترسد بلکه از تندیس او نیز واهمه دارد.

حجت الاسلام جوکار افزود: امروز رویکرد دشمن عوض شده و صحنه جنگ نظامی تغییر کرده و صحنه جنگ سایبری اطلاعاتی، روانی و شناختی است و مقام معظم رهبری مجدد نسبت به مدیریت فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات تذکر دادند.

وی با اشاره به اینکه کلید فضای مجازی کشور بر دست استکبار است، خاطر نشان کرد: برای مقابله با استبداد اطلاعاتی دروازه بانی رسانه ای قوی داشته باشیم که نیازمند سه راهبرد اساسی است.

وی در ادامه افزود: راهبرد اول تسریع بر راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات است که زمین و قواعد بازی را تغییر خواهد داد و راهبرد میان مدت تقویت بسترهای ارایه خدمات و داخلی شدن پلتفرم‌هاست که نیازمند زیرساخت های قوی است و راهبرد سوم ارتقا سطح سواد رسانه‌ای در حضور مردم در فضای مجازی است تا بتوانیم جلو روایت اتفاقات توسط دشمن را بگیریم.

امام جمعه شهرقدس گفت: از دولت و مسوولین مطالبه میشود نسبت به فضای مجازی تسریع بر اجرایی شدن این سه راهبرد را داشته باشد تا موجب مصونیت بخشی در عرصه فضای مجازی کشور شویم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت