بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

راه حل عبور از مشکلات کشور اطاعت از رهبری است/ مسئولین شهرقدس به رفع چاله‌های شهر توجه جدی کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۳ آبان ۹۸) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و خدا محوری در زندگی اظهار داشت: پیامبر اسلام(ص) اسوه حسنه، الگوی تمام عیار و تجسم اخلاق هستند و هجرت تاریخی پیامبر در اول ماه ربیع الاول درسی بزرگ به همراه دارد و یکی از این درس‌ها این بود که پیامبر اسلام برای پیشبرد اهداف الهی سختی ها را به جان خریدند و در نتیجه مقاومت ایشان اسلام فراگیر شد. پیامبر در دوران هجرت ۴ مسجد ساختند و اولین نماز جمعه را اقامه کردند و حکومت اسلامی را تشکیل دادند که اینها از ویژگی‌های حاکم اسلامی است.

وی افزود: راستگویی و امانتداری از جمله راه های نجات است. بعضی مسئولین مکرر دروغ پردازی میکنند و به مردم گزارش نادرست میدهند و این دروغ ها را به رهبر انقلاب نسبت میدهند. با تصویب cft و fatf مشکلات مردم حل نمیشود. معاون اول رئیس جمهور باید از رهبر انقلاب به خاطر دروغ بستن به رهبر معذرت خواهی کند. راه حل رفع مشکلات کشور اطاعت از رهبری است و روی پیراهن ورزشکار نیز نوشته شده بود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس در ارتباط با اهمیت وقف گفت: وقف موجب ماندگاری مال انسان می‌شود. کمکهایی که در ساخت صحن و سرای ائمه و مساجد میشود و کمکی به بیماران میشود همیشه ماندنی است.

وی با اشاره به استاد وقفی در شهرستان قدس گفت: ستاد اجرایی برای این امر تشکیل شده و روند صدور سند املاک وقفی در شهرستان قدس در حال انجام و رفع این مسئله است.

وی خاطر نشان کرد: شاهکار اطلاعاتی پاسداران انقلاب اسلامی در دستگیری مدیر آمد نیوز موجب شد حلقه فتنه‌های اطلاعاتی دشمن پاشیده شود و حامیان ضدانقلاب خارج نشین، سلطنت‌طلب ها، سرویس های بیگانه و منافقین داخلی شناسایی شدند و باعث گیج شدن دشمنان شد و هنوز در اقتدار سپاه مانده اند.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: در پیاده روی اربعین صحنه ای از حکومت مهدوی دیده میشد و شعار لبیک یا حسین بشارت از زمینه سازی ظهور امام عصر است. از مرجعیت عراق و نیروهای حشدالشعبی و موکب داران که با روحیه سبقت در خدمت به زائران حسینی خدمت میکردند صمیمانه تشکر میکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به آغاز فصل بارندگی تصریح کرد: مسئولین شهرقدس به مشکلات مردم و رفع چاله‌های شهر توجه جدی داشته و تقاضا داریم برای رضای خدا و در خدمت مردم ساماندهی این مسئله را داشته باشند. مدیریت بحران نیز از وقوع سیل پیشگیری کند و مسیرهای آب را پاکسازی نماید.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت