بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

راه رهایی از جاهلیت مدرن، توجه به اهداف رسالت پیامبر اعظم (ص) است

امام جمعه شهرستان قدس در نماز جمعه امروز گفت؛ راه نجات جامعه بشری امروز برای برگشت از جاهلیت مدرن، پیوستن به بعثت رسول خدا و قرآن است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک عید بزرگ مبعث اظهار کرد: اصل علم نور است و علم پیش‌برنده جامعه باید در خدمت هدایت و نجات انسان باشد و در جای خود در راستای خداشناسی استفاده شود و راه نجات جامعه بشری امروز برای برگشت از جاهلیت مدرن، پیوستن به بعثت رسول خدا و قرآن است و پذیرش دعوت الهی و رسول موجب حیات طیبه برای انسان است.

وی گفت: فعالان فضای مجازی، سخنرانان، صاحبان تریبون و متولیان امر قرآن لازم است در سه ماه عبادت و بندگی، نهضت قرآنی تفسیر و تدبر قرآنی راه اندازی کنند و مساجد، هیئت‌ها، سخنرانی‌ها بر قرآن تاکید داشته تا اخلاق فردی و اجتماعی و امورات کار و زندگی منطبق با قرآن باشد.

خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره به حدیثی از امام کاظم علیه السلام افزود: مسوولان و مدیران در محاسبه نفس هر روز حساب و کتاب داشته باشند و توفیق خدمت به مردم را نسبت به روز گذشته مقایسه کنند تا بتوانند ملکه تقوا را در وجود خود پرورش دهند.

وی با تاکید بر تعلیم و تربیت بیان کرد: با آموزش و تعلیم میتوان به تزکیه و تربیت نیز دست یافت و هدف بعثت پیامبر(ص) تعلیم و آموزش برای رسیدن به تربیت اسلامی بوده است و امروز تربیت وارثان انقلاب بر عهده مسوولان انقلابی است که باید تلاش کنند در کنار دونهاد خانواده و مدرسه، نوجوان تمدن ساز براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که برگرفته از قرآن کریم و اهداف تربیتی بعثت است، تربیت کنند.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به اهمیت دستاوردهای سفر رییس جمهور به قطر، خاطر نشان کرد: آمریکا از جمهوری اسلامی ایران جهت مذاکره دوجانبه تقاضا کرده بود که با مخالفت ریاست جمهوری ایران روبرو شد و باید سه خط قرمز جمهوری اسلامی پذیرفته شود که این امر نشان دهنده گفتمان مقاومت انقلابی است.

وی در ادامه با اشاره به جنگ اوکراین بیان داشت:جنگ مورد تایید ایران نیست و توصیه بر گفت‌وگو و دیپلماسی جهت رفع مشکلات است اما نکته مهم این است که هر کشوری که وابسته به غرب و آمریکا شده قطعا شکست خواهد خورد و نمونه‌های متعددی در دنیا از این شکست‌ها وجود دارد که آمریکا در زمان بحران و نیاز کشورهای وابسته پشت آنها را خالی کرده و زیر تعهدات خود زده است و لازم است از این جریان فاسد حکام عرب و غرب‌گرایان داخلی عبرت بگیرند.

امام جمعه شهرقدس افزود: مسئله فاضلاب شهرستان قدس بارها در تریبون‌های مختلف مدت‌ها مطالبه‌گری شد و با پیگیری‌های فرماندار محترم، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مجموعه آب و فاضلاب استان و شهرستان این گره باز شد و عملیات اجرایی فاضلاب از محله اسلامی شهید عزیزی آغاز شد.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به ماه پایانی سال و خانه تکانی‌ها توصیه کرد باتوجه به کمبود آب تا جایی که می‌شود در شست‌وشوها مراعات کرده و نسبت به صرفه‌جویی و بحران آب کشور توجه داشته باشیم.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت