بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

روز قدس روز خونخواهی سردار مقاومت و شهید قدس حاج قاسم سلیمانی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته مصادف با روز جهانی قدس ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی اظهار کرد: دستاورد مهم ماه مبارک رمضان، تقوااست و یک جلوه مهم تقوا در حسن خلق تجلی پیدا می‌کند.ایشان افزود: رمضان فرصتی برای تمرین حسن خلق و رعایت حقوق شهروندی و ادامه دادن آن در طول زندگی است.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: مردم شهرقدس در روز جهانی قدس که روز خون خواهی شهید سلیمانی و یادگار ارزشمند امام راحل است مانند مردم تمام دنیا حضور یافته و به عنوان آفندی موثر علیه رژیم صهیونسیتی استفاده کردند و حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین نشان دادند.

خطیب نماز جمعه شهرقدس گفت: آمریکا، رژیم صهیونسیتی و ارتجاع عرب روز به روز ضعیف‌تر شده و رو به اضمحلال هستند و این راهپیمایی برای کشور امنیت آفرین ،وحدت بخش و سرچشمه صدور انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به روز ملی شوراها گفت: شورا نماد مردم‌سالاری دینی است شوراها باید با رسیدگی به مشکلات مردم از اعتماد مردم صیانت کنند و وعده‌های انتخاباتی به مردم را عملی و گزارش عملکرد خود را به مردم ارایه دهند.

حجت‌الاسلام جوکار ادامه داد: شورای شهر قدس چندسالی است که وعده داده المان قدس را در ورودی شهر نصب کند و هنوز این امر محقق نشده و مطالبه میکنیم هرچه زودتر این اقدام مهم انجام و نماد قدس در شهرقدس نصب شود.

وی خاطر نشان کرد: نام خلیج فارس در عرصه‌های بین‌المللی و بلندای تاریخ می‌درخشد و روز ملی خلیج فارس نماد استقلال ملی کشور است و این استقلال را مدیون مجاهدان و شهدایی میدانیم که در حفظ خلیج فارس جهاد کردند و به شهادت رسیدند و آمریکا و کشورهای خارجی را به چالش کشیدند.

امام جمعه شهرقدس افزود: کارگران در کسب روزی حلال تلاش می‌کنند و ستون اصلی اقتصاد کشور هستند و باید علاوه بر قدردانی از مقام کارگر مسوولان نسبت حقوق آنها توجه کنند.

وی گفت: مهمترین راهبرد شهید مطهری پاسخ به نیازهای زمان و پرداختن به تفکر صحیح اسلامی بود و معلمان و مربیان عقیدتی سیاسی باید به سیره شهید مطهری بعنوان معلم تراز انقلاب اسلامی توجه کنند تا دانش‌آموزانی در راستای گام دوم انقلاب اسلامی تربیت کنند.

امام جمعه شهرقدس ادامه داد: ضمن تشکر از زحمات مدیر سابق بیمارستان، اظهار داشت: بیمارستان شهید سلیمانی از زمان آغاز بکار به صورت زنجیره‌ای اداره میشد و کاستی‌هایی همراه داشت و با پیگیری‌های انجام شده مدیر مستقل معرفی شد که لازم است نسبت به مشکلات مردم توجه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مطالبه‌گران به منظومه فکری امامین انقلاب توجه کنند و در مطالبه‌گری‌ها راهکار داشته باشند، با اشاره به سفر رییس جمهور به غرب استان تهران گفت: سفر رییس جمهور بصورت سرزده و بدون هیچ هزینه‌ای انجام شد و نسبت به مسایل محله محمد آباد و راه‌اندازی مترو و استقرار ادارات در شهرقدس تصمیمات و دستوراتی اعلام کردند.

انتهای پیام

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت