بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

رژیم صهیونیستی سال ۲۰۲۹ را درک نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته(۴ مرداد ۹۸) کسی نماز جمعه را سبک بشمارد و در نماز جمعه شرکت نکند زندگی او سامان نگرفته و برکت از زندگی‌اش کم میشود. نماز جمعه در اسلام سمبل، رمز و صلاح و مظهر ذکر خدا و موجب ایجاد بصیرت در مومنین است و با نماز جمعه معنویت در جامعه معنا شده و میعادگاه حضرت ولیعصر(عج) است. مسئله دیگر در نماز جمعه تکیه امام جمعه بر اسلحه است ‌و پیام مجاهدت و صبر را می‌رساند. یکی از عواملی که ایجاد وحدت میکند شرکت در نماز جمعه است. شرکت کننده در نماز جمعه ثواب حج گذار را دارد.

امام جمعه با اشاره به روز دهو الارض افزود: اولین جایی که تبدیل به خشکی شد زمین زیر خانه کعبه بود و این روز، روز عبودیت و بندگی است.
وی در ارتباط با برگزاری اولین نماز جمعه رسمی کشور ادامه داد: ائمه جمعه ای در این سنگر۴۰ سال به نظام خدمت کردند و در گام دوم انقلاب پرچم هدایت گری سیاسی و اجتماعی را با هدایت رهبر عالی قدر در جهت جامعه پردازی و تمدن سازی به اهتزاز درآورده اند. سرچشمه زلال هدایت و همدلی در سنگر نماز جمعه شکل گرفته است و فرصتی مغتنم برای قدرشناسی از این دستاورد گرانسنگ انقلاب اسلامی همگام با گام دوم انقلاب است.

وی با اشاره به برگزاری میزخدمت در مصلی شهرقدس به مناسبت چهلمین سالروز برگزاری نماز جمعه رسمی کشوری ادامه داد: یکی از دستاوردهای نماز جمعه تشکیل میز خدمت است که مشکلات مردم مستقیم با مسئولین مطرح می شود و پیوند مستحکم با مردم برقرار می شود. تغییرات بسیاری در طول سالها در شهر ایجاد شده و با توجه به تراکم جمعیتی و کمی بودجه مشکلات مختلفی نیز بوجود آمده است. بخشی از این مشکلات ترافیک شهری، مسئله فاضلاب، مشکل راه آهن و بافت فرسوده است و رفع این مسائل نیازمند همت مسئولین استانی است.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار ضمن یاد شهدای عملیات مرصاد ادامه داد: آخرین عملیات رسمی جمهوری اسلامی عملیات مرصاد بود که در این عملیات با منافقین داخلی جنگیده شد. اسلام نیز در عرصه های مختلف از منافقین داخلی ضربه خورده است.

امام جمعه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری در دیدار رهبر جنبش حماس فلسطین گفت: نماز خواندن در مسجد الاقصی یک توحید کاملا عملی و قابل قبول است. همین امریکای رجز خوان که میگفت مردم ایران چهل سالگی انقلاب خود را نخواهد دید، حال وزیر خارجه آمریکا گفته اگر ویزا بدهند در ایران حاضر به مذاکره هستیم. این نتیجه مقاومت است که آنها التماس مذاکره می کنند ولی بدانند که ایران با آمریکا مذاکره ای نخواهد کرد. رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و امروز تحلیلگران به نام دنیا میگویند که رژیم صهیونیستی سال ۲۰۲۹ را درک نخواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به پذیرش حوزه علمیه حضرت باقرالعلوم علیه السلام تصریح کرد: ۲۵۰ طلبه از حوزه علمیه خواهران شهرقدس در این مدرسه تحصیل می کنند و تا کنون ۱۶۰ دانش آموخته در جامعه مشغول تبلیغ در جامعه و سربازی گمنام امام زمان عجل الله و مکتب حضرت زهرا سلام الله علیه هستند و پذیرش این حوزه در حال انجام است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت