بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

رکن جمهوریت نظام و مردمی بودن نظام در جایگاه شورای اسلامی تجلی پیدا می‌کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،جلسه شورای اسلامی شهر با حضور امام جمعه شهرستان قدس، شهردار و اعضای شورای اسلامی ظهر امروز برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: شورای اسلامی شهر جایگاه رفیع و بلند مرتبه دارد و از ناحیه مردم و مسئولین و خود اعضای شورای شهر شاید توجه کمتری به آن شده که نیاز به توجه ویژه است. آن جایگاهی که نظام اسلامی و قانون برای شورای اسلامی وضع کرده به همان اندازه باید به آن توجه کرد.

ایشان بیان کرد: نظام ما یک نظام جمهوری در سایه اسلامی است. یک نظام مردمی، نماد دموکراسی در دنیاست و مردم سالار در سایه دین است. این نظام مردم سالار معنایش این است که خود مردم اداره امورشان را به دست گرفته اند و در صحنه مدیریت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: رکن جمهوریت نظام و مردمی بودن نظام در جایگاه شورای اسلامی تجلی پیدا می‌کند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به نقش شورای اسلامی شهر خاطر نشان کرد: شوراها تجلی مردم سالاری دینی هستند. اگر عضو شورای اسلامی شهر فکر کند که یک مسئولیت دولتی دارد و در کنار مسئولین دولتی است این یک تصور کاملاً غلط میباشد و حتی گاهی شنیده می‌شود که می گویند ما مسئولین شما، مسئولین نیستید، شما سائل هستید یعنی شما باید پرسشگر، مطالبه‌گر باشید و شما باید نظارت گر باشید نه مسئول. به عبارتی به مردم ، پاسخگو و به نسبت به مدیران و مسئولان، مطالبه گر باشید.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: همانطور که مردم ارباب هستند، مردم حاکم اصلی هستند، مردم صاحب اصلی انقلاب هستند شورای اسلامی هم نماینده همین مردم است.

به مجلس شورای اسلامی به عنوان پارلمان کلان کشوری توجه کنید در مقایسه با صحن شورای اسلامی شهر که یک پارلمان شهری است، تفاوت اینها در مقیاس است و کوچک شده و عصاره مجلس شورای اسلامی، پارلمان شهری می باشد.

باید مشکل ناهماهنگی بین ادارات شهر مرتفع شود و مدیریت شهرستان تقویت گردد. مسولین محترم اجازه ندهند کسی به حقوق مردم شهرستان تعرض و دست درازی کند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت