بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

رییس اداره صمت و اعضای جدید اتاق اصناف با امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار اظهار داشت: اصناف مجاهدان عرصه اقتصاد و تامین معیشت جامعه هستند و در برطرف کردن نیازهای مردم خدمت میکنند و باید قدردان آنها باشیم و هرچه بتوانیم به اصناف اعتبار دهیم به سلامت کار و ارتقا آن میتوانیم کمک کنیم.

وی افزود: در دوره‌ای که دشمن تمام هجمه خود را بر اقتصاد وارد کرده، اداره کردن اقتصاد و معیشت توسط صنوف مختلف و صاحبان صنوف نوعی جهاد است.

وی گفت: اصناف و بازاریان در طول تاریخ، دوران دفاع مقدس، پیروزی انقلاب اسلامی و عرصه‌های مختلف و حتی دوران کرونا نقش آفرینی داشته و حمایت کردند و باید بر این فعالیت‌ها برنامه‌ریزی کرد.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: لازم است در اجرای مسوولیت‌های اجتماعی، رعایت انصاف و آموزش فقه بازار با توجه به فعالیت ۱۳ هزار واحد صنفی، اقداماتی انجام شود.

وی تصریح کرد: افزایش نظارت‌ بر قیمت‌ها، ویترین‌ها و کیفیت اجناس، ترویج نماز و رعایت حجاب و توسعه کتاب فروشی‌ها و فروشگاه‌های پوشاک اسلامی و ایرانی در سطح شهر بر ارتقا و توسعه جامعه اثر گذار است.

امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: ایجاد نمایشگاه‌های فصلی و اقتضایی باتوجه به نیاز جامعه و ایجاد اتاق فکر با استفاده از نخبگان به‌منظور پشتوانه‌ای بر اصناف کمکی بر این قشر خواهد بود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت