بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

زیرساخت‌های امنیتی باید در شهرقدس ارتقا یابد

امام جمعه شهرقدس بر ارتقا زیرساخت‌های امنیتی و استقرار برخی ادارات و مدیران در شهرقدس تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم که فرمود: حضرت زینب (س)مانند حضرت خدیجه (س) است اظهار داشت: اسلام به واسطه پیامبر اکرم(ص) و پشتیبانی حضرت خدیجه (س) بوجود آمد و با خون سید الشهدا(ع) و حمایت و همراهی حضرت زینب (س) دوام پیدا کرد و حضرت زینب نیز حامی و محیی اسلام بود.

وی گفت: پرستاران درخط مقدم جبهه مقاومت نقش آفرینی کردند و پرستاران گمنامی نیز هستند که بدون شناخت دیگران سال‌ها از جانبازان،والدین شهدا، سالمندان و معلولان مراقبت و پرستاری می‌کنند و درد آنها را التیام می‌بخشند و نیز بسیجیان در اجرای طرح شهید سلیمانی در ایام کرونا و واکسیناسیون بی‌وقفه تلاش کردند.

خطیب نماز جمعه شهرقدس افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای ایجاد زیرساختهای فرهنگی در کشور تشکیل شد و فرهنگ از زیربنایی ترین نیازهای جامعه بوده و باید به مقوله فرهنگ نگاه جدید داشت و باید این شورا به قرارگاه فرهنگ انقلابی تبدیل شود.

وی با اشاره به روز پژوهش بیان کرد: پژوهش ها باید مسیله محور و برای حل مشکلات کشور و جامعه باشد و نتیجه آن گرهی از مسایل را حل کند و مسوولین باید از نتیجه پژوهش پژوهشگران حمایت کنند و در مدیریت منطقه از آنها بهره بگیرند.

حجت‌الاسلام جوکار با اشاره به افزایش قیمت دلار و خودرو اظهار داشت: از تیم اقتصادی دولت انتظار داریم اقدامی در حل مشکلات اقتصادی داشته باشند گرچه اقدامات خوب دولت در واکسیناسیون، حضور مردمی و میدانی و در سایر عرصه ها قابل تقدیر است.
ایشان در ادامه با اشاره به ارتقای ساختار ناجا به فرماندهی کل بیان داشت: انتظار داریم سطح امنیت و زیرساخت‌های امنیتی در شهرستان قدس نیز افزایش یابد تا حضور پر رنگ‌تر پلیس در این عرصه‌ها بیشتر دیده شود.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده طی هفته گذشته در شهرستان قدس در ادامه بیان کرد: استقبال بیش از یک هزار نفر در اکران فیلم و برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و طرح تکریم فرشتگان رحمت در معیت پرچم متبرک رضوی و تکریم و تجلیل از پرستاران و نامگذاری خیابان منتهی به بیمارستان به نام مدافعان سلامت بخشی از فعالیت‌های فرهنگی بوده که در جهت ترویج ارزش های انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

امام جمعه شهرقدس خاطر نشان کرد: گروه جهادی موکب اربعینی با همکاری ستاد عتبات استان قم در شهرقدس حضور یافته و بیش از ۲ هزار پرس غذای گرم طبخ و در مناطق کم برخوردار توزیع می‌کنند.

وی گفت: هر کس کار را درست در مسیر ولایت و آرمانهای امام و شهدا انجام دهد، انقلابی است و اگر را با سرعت عمل و بدون تشریفات دست و پاگیر انجام دهد آن را جهادی می‌ دانیم.

امام جمعه شهرقدس ضمن تشکر از فرماندار محترم شهرستان در جهت پیگیری استقرار هلال احمر در شهرقدس پس از ۱۲ سال تصویب آن ،تصریح کرد: استقرار ادارات و مدیرانی که تاکنون در شهر مستقر نشده اند لازم است هرچه سریعتر صورت گیرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت