بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب اول محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: قیام سرخ حسینی و انتظار سبز مهدوی موجب وحشت دشمن است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری اولین شب از دهه اول محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این مراسم با اشاره بر همزمان شدن اولین شب از ماه محرم الحرام و شام روز جمعه اظهار داشت: دشمن از قیام سرخ حسینی و انتظار سبز مهدی موعود ارواحنافداه می‌ترسد و آسیب های بسیار دیده است. تفکر انتظار و مهدویت، درهم‌آمیخته و عجین شده با تفکر حسینی و قیام سرخ عاشورا است.

وی افزود: پرچم اباعبدالله هیچ وقت زمین نمی‌ماند و هرکس که اندکی محبت اهل‌بیت علیهم‌السلام را دارد، این مصیبت و عزای امام حسین را برپا می‌کند.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: از مهمترین نکات مثبت این مجالس (عزای اهل‌بیت علیهم‌السلام)، تفکیک تفکر حسینی و یزیدی از هم است و از برکات این محافل نیز، انسان سازی و جامعه پردازی و تمدن سازی است. شیعه پیرو مکتبی است که با انتظار، امید به آینده دارد. قیام امام حسین در سال ۶۱ ه.ق، زمینه ساز ظهور بوده؛ و برای ساخت جامعه شیعیِ منتظر ظهور باید با استفاده از محافل حسینی، خودسازی و جامعه پردازی کرد و به سوی تمدن سازی و ظهور حرکت کرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت