بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب دهم محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: وفاداری نسبت به امام برجسته ترین ویژگی اصحاب امام حسین علیه السلام

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری دهمین شب محرم الحرام ۱۴۴۴ هجری قمری (شب عاشورای حسینی) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس ضمن مرور کلی مباحث مطرح شده در شب های گذشته( در ادامه کلمه و شجره طیبه، انسان به حیات طیبه می‌رسد.) اظهار داشت: در حیات طیبه تکیه انسان به خدا و ولی خداست زیرا ولی خدا سرچشمه حیات است و وقتی این چنین شد ولی خدا از انسان تعریف و تمجید می‌کند. یکی از خوشبختی های انسانی که در مسیر امام زمانش است، یاد کردن او توسط امام است که از همین رهگذر دارای جایگاه و منزلت می‌شود.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به توصیف حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام که از اصحاب به عنوان باوفاتر ترین و بهترین اصحاب یاد می‌کنند، گفت: امام حسین علیه‌السلام نسبت به یاران تعریف کرده‌اند و به عنوان مدال افتخار برای اصحاب است؛ اگر ما هم در راه رضایت ولی خدا تلاش و کوشش کنیم، شامل تعریف امام زمان مان می‌شویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار اذعان داشت: وفاداری یکی از اصول اعتقادی و اخلاقی ما مسلمانان است. وی افزود:معدن وفا حضرت عباس علیه‌السلام است و باید از ایشان الگو بگیریم. انسان در ۴ مرتبه دارای عهد و پیمان است که طبق این اصل اخلاقی باید بر آنها پایبند باشد. ( عهد با خداوند، عهد با رسول خدا، عهد با ولی خدا، عهد با بندگان خدا). یکی از ویژگی های حیات طیبه، وفادار بودن است. اگر می‌خواهیم به حیات طیبه و ارتباط با خداوند دست‌یابیم، باید وفادار باشیم. حیات طیبه، یعنی زندگی‌ای که در آن زشتی و پلشتی نباشد. سراسر نقاط مثبتی مانند وفاداری باشد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت