بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب دوازدهم محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: قداست شکنی ، اباحی گری و ولایت زدایی ؛ اقدامات بنی امیه برای تنها ماندن ولی خدا

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد علیه‌السلام با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این مراسم اظهار داشت: شهادت امام سجاد علیه‌السلام ۳۴ سال بعد از واقعه کربلا (۹۵ هجری قمری) اتفاق افتاده است که در این ۳۴ سال کسی ایشان را خندان ندید و همیشه در حال بکاء و حزن و اندوه بودند.

وی در ادامه مطالب شب های گذشته (وجود ۲ جریان متقابل / علل تنهایی ولی خدا) ادامه داد: اگر انسان دنباله رو شجره طیبه باشد، به حیات طیبه می‌رسد و حیات طیبه نقطه اتصال به خدا و ولی خدا است. یکی از مهمترین اقداماتی که بنی امیه برای تنها ماندن ولی‌ خدا در کنار تطمیع و تهدید انجام داد، تحریف، به معنای تغییر دادن، وارونه کردن و دست بردن در حقایق بود. بنی امیه در دین خدا تحریف ایجاد کردند. تحریفاتی در کتاب های خود به نبی مکرم اسلام نسبت داده‌اند که آدمی از شنیدن آنها شرم می‌کند و نمی‌تواند بازگو کند.

امام جمعه شهرستان قدس اذعان داشت: یکی از تحریفات، قداست زدایی از اسلام بود. اسلام به معنای تسلیم است؛ همه ادیان، اسلام نام داشته است. امویان با بی‌بند و باری های خود قداست دین و احکام الهی را در هم شکستند و احکام شرعی را به نوعی تغییر داده‌اند که برخی گناهان را عادی جلوه می‌دهد. به عنوان مثال با برخی از اعمال و رفتار خود شرابخواری و قماربازی را رواج دادند و قبح شکنی کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در ادامه به تحریف در حقیقت دین به وسیله ولایت زدایی اشاره کرد و گفت: با از بین بردن پایبندی به اصول اعتقادی دین مبین اسلام، منجر به ایجاد تحریفاتی در آن شدند. در آیات سوره مائده و حدیث سلسله الذهب آمده است:” توحید بدون امامت ناقص است.” بنابراین اسلام بدون ولایت ناقص است؛ آنان قصد داشتند با قداست زدایی از دین، از طریق تیشه زدن به ریشه امامت، مسیر امامت و غدیر را به سقیفه تغییر دهند که منجر به جایگزینی خلافت به جای امامت شد. امیرالمومنین علی علیه‌السلام می‌فرمایند: “چنین تغییراتی باعث آن شد که نام من(علی)، در کنار معاویه قرار گیرد.” این روضه مظلومیت حضرت علی علیه‌السلام از زبان خودشان است. «الدَّهْرُ انْزَلَنِی ثُمَّ انْزَلَنِی حَتّی یُقال مُعاوِیَهُ وَ عَلِیّ»

وی در پایان تصریح کرد: امام زدایی توسط امویان، به جایی رسید که گفتند کتاب خدا ما را بس است و نیاز به ولی و امام نداریم. اباحه‌گری، بی حیایی، قداست زدایی، امامت زدایی و ولایت زدایی از جمله تحریف های مهم و تاثیرگذار دشمنان دین اسلام برای مقابله با آن است. امروز هم دشمن با تغییر در احکام الهی، صحیح جلوه دادن برخی زشتی ها و توجیه برخی اعمال ناپسند، می‌خواهد مسیر را تغییر دهد. اما در قرآن آمده است: “فقط یک دین نزد خداوند قبول است، آن هم اسلام است” بنابراین هر کس اسلام را اختیار کرد باید به احکام آن نیز پایبند باشد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت