بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب دوم محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: حضرت بقیة‌الله‌الاعظم (عج)، کشتی نجات عالمیان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری دومین شب از دهه اول محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در ادامه مبحث شب گذشته (از قیام سرخ حسینی تا ظهور سبز مهدوی) اظهار داشت: مجالس حسینی، فرصتی برای خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی و زمینه سازی برای ظهور حضرت بقیه‌الله‌الاعظم ارواحنافداه است. این دو فرهنگ و تفکر ناب مکتب پرافتخار شیعه، دشمن را وحشت زده کرده است.

وی افزود: متفکران و دانشمندان غربی، به وجود این دو تفکر ناب پی برده و اظهار می‌کنند که اگر این تفکرات از شیعه گرفته شود، او دیگر چیزی ندارد و اگر این دو تفکر در اختیار آنان باشد، حاکمیت علی الاطلاق جهان با آنان است.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: این کلام حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام که می‌فرمایند “هرگز کسی مثل من، با کسی مثل یزید بیعت نمی‌کند”، نشان دهنده تفکر حسینی و یزیدی از دوران پیامبر اکرم تا انتهای عالم است. در این دوره نیز مصداق بارز این تفاوت تفکر، جمهوری اسلامی ایران و آمریکا و همدستان آن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: حرف ما در انقلاب اسلامی نیز مانند حضرت سیدالشهدا است که فرمودند: هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه. آمریکا از ما می‌خواهد که مثل عربستان یکی از گاو های شیرده او باشیم؛ اما تفکر حسینی باعث شده که هزاران شهید در این راه و تفکر ناب آن اهدا کنیم و هرگز با تفکر یزیدی زمان خود کنار نیاید.

وی در پایان تصریح کرد: مردم ما، به تعبیر قرآن کریم، صَبَّارٍ شَکُورٍ هستند؛ این مردم چون آینده را روشن و این سختی ها را امتحان الهی می‌بینند، با دیدگاه “ما رأیت الا جمیلاً” به آنان می‌نگرند. یکی از ویژگی های مشترک حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و حضرت مهدی موعود (عج) در کلام پیغمبر گرامی اسلام (ص) آمده است. ایشان حسین علیه‌السلام را کشتی نجات معرفی می‌کنند که بدانیم نکات اهل عالم با حسین است و اکنون یقیناً تنها کشتی امنی که ما را در این سیلاب مشکلات به سرمنزل مقصود می‌رساند، حضرت بقیه‌الله‌الاعظم ارواحنافداه هستند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت