بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب سیزدهم محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: عبرت از جریان سرخ حسینی برای ظهور سبز مهدوی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری شب سیزدهم محرم الحرام با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: در عالم، وجود ۲ جریان همیشه بوده و هست. امام حسین علیه‌السلام، در کربلا و عاشورا خط و مسیر راه را مشخص کرده است. در طول تاریخ هرکسی در جبهه حق است، مقابل جبهه باطل است و مسیرش را می‌شناسند. باید فقط دین الهی در سراسر دنیا طنین‌انداز شود و با خروج و ظهور حضرت بقیه‌الله‌اعظم “عج” این چنین می‌شود.

وی افزود: امروز نیاز به تاریخ تحلیلی داریم؛ اکتفا به تاریخ نقلی فایده ندارد و باید با تحلیل واقعه عاشورا، جریانات امروز را بشناسیم و در جبهه حق قرار بگیریم. ترامپ و بایدن، از مصادیق بارز یزید و یزیدیان هستند. آنان کسانی هستند که تهدید به حمله نظامی کردند ولی جرأت چنین کاری را نداشته و ندارند. در مقوله تحریم هم، که با وجود ۴۳ سال تحریم اقتصادی، سربلندتر از همیشه، جمهوری اسلامی در حال ادامه داده است.

امام جمعه شهرستان قدس اذعان داشت: هیچ عبادتی بدون ولایت پذیرفته نیست. این جمله از سخن پیامبر در حدیث ثقلین نیز قابل استناد است. «…إِنِّی تَارِک فِیکمْ أَمْرَینِ إِنْ أَخَذْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا- کتَابَ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ أَهْلَ بَیتِی عِتْرَتِی أَیهَا النَّاسُ اسْمَعُوا وَ قَدْ بَلَّغْتُ إِنَّکمْ سَتَرِدُونَ عَلَیَّ الْحَوْضَ فَأَسْأَلُکمْ عَمَّا فَعَلْتُمْ فِی الثَّقَلَینِ وَ الثَّقَلَانِ کتَابُ اللَّهِ جَلَّ ذِکرُهُ وَ أَهْلُ بَیتِی‏…». (حدیثی است که هم شیعه و هم سنی از آن نقل کرده‌اند) این ۲ باید در کنار هم باشند و به هر دوی آنان تمسک داشته باشیم تا گمراه نشویم. اینکه به یکی از آنان اکتفا کنیم مانند این است که در مملکت نیاز به قانون داریم اما نیاز به رهبری نداریم؛ این باعث ایجاد همان انحراف و گمراهی می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه به تشریح اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی پرداخت و گفت: تجلی اسلام آمریکایی در عربستان و آل‌سعود قابل مشاهده است؛ آنان مسیری را پیش گرفتند که فقط به نماز و روزه می‌پردازند و با مقابله علیه ظالمان و دادخواهی مظلومان کاری ندارند. این نوع اسلام چون خطری برای آمریکایی ها ندارد، در مقابل آنان نیز کاری با چنین تفکری ندارند و بلکه حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به جسارت محصورین در حصر خانگی به سرداران پرافتخار مدافع حرم گفت: سردار سلیمانی با شکست داعش، بشریت و تاریخ را نجات داد. مسئله داعش پیچ تاریخی سختی بود که سردار سلیمانی، محسن حججی و دیگر مدافعان حرم، جلوی این انحراف جهانی را گرفتند. قاسم سلیمانی کسی است که بیشترین سابقه جهاد در طول تاریخ اسلام را دارد؛ در طول زندگی او هیچ روزی نبوده که در جنگ حضور نداشته باشد.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: اسلام آمریکایی و تشیع انگلیسی دو لبه یک قیچی برای تیشه زدن به ریشه اسلام و ولایت اند. اما دین مبین اسلام آمیخته با سیاست است و تجلی دین در تشکیل حکومت اسلامی است. ما مدعی زمینه سازی برای ظهور و ساخت تمدن اسلامی هستیم؛ آنچه امروز مهم است این است که از جریان سرخ حسینی عبرت بگیرم و برای ظهور سبز مهدوی آماده شویم. در این مسیر نباید دچار تکثر گرایی در دین شویم و به یاد داشته باشیم که راه رسیدن به خدا یکی است آن هم صراط مستقیم است و صراط مستقیم از رهگذر ولایت عبور می‌کند. “یا علی! اَنتَ حُجَهُ اللهِ اَنْتَ الطریقُ اِلی الله وَ انْتَ الصراطُ المستقیم.”

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت