بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب هشتم محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: عمل صالح، زاییده ایمان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری هشتمین شب از دهه اول محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در ادامه بحث تقابل دو جریان حسینی و یزیدی اظهار داشت: جریان حسینی متصل به کلمه طیبه و شجره طیبه است که نتیجه آن بهره مندی از حیات طیبه است.

وی افزود: شرط دستیابی به حیات طیبه انجام عمل صالح ماحصل ایمان است که باید با پشتوانه ایمان باشد.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه به تشریح ایمان پرداخت و گفت: ایمان یعنی، باورِ راسخِ دائمی. مومن باید در سختی های زندگی آبدیده شود و بر ایمانش افزوده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: پیروان واقعی، تابع امام و پیشوا هستند؛ در نبود امام، پیرو جانشین هستند. در تشیع محمدی، هیچ وقت، هیچ کس، بی‌صاحب و بدون پیشوا نیست و در زمان غیبت امام معصوم از نعمت ولایت فقیه بهره مند است.

وی در پایان تصریح کرد: ما نیز باید با افزایش ایمان، نه تنها به انجام عمل صالح دست یابیم؛ بلکه توسط آن به شجره طیبه و در انتها حیات طیبه برسیم. حیات و زندگی‌ای که نقطه اتصالش خداوند است. عبارت زیبای “ما ملت امام حسینیم”، در این صورت درست است. باید مانند حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام همه چیز را از خدا بدانیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت