بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب هفتم محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: دستیابی به حیات طیبه، در گرو دنباله‌روی از جریان حسینی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری هفتمین شب از دهه اول محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اهمیت برپایی سفره های احسان در این ایام گفت: سفره اطعام اهل‌بیت علیهم‌السلام، دلهای مؤمنین را به هم نزدیک می‌کند؛ هزینه در این راه، سرمایه گذاری برای آینده است. در ایام گذشته، فرزند را می‌فروختند تا هزینه مجلس عزای حسینی را جمع کنند. گاهی یک قیمه اباعبدالله، قیمت انسان را افزایش می‌دهد. غذای اباعبدالله را دست کم نگیریم و مشارکت کنیم.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه بحث شب های گذشته حول محور وجود ۲ تفکر شجره طیبه و شجره خبیثه اظهار داشت: انقلاب خمینی، در امتداد انقلاب حسینی است. تشیع انگلیسی، در مقابل تشیع اثنی عشری است. وجود چنین تقابلاتی از اول بوده و تا آخر هست.

وی افزود: در قرآن، تفکر فرعونی و تفکر موسوی قید شده است؛ خداوند درباره تفکر موسوی در قرآن آورده است: “ما اراده کردیم منت بگذاریم بر ضعیف شدگان در دنیا تا آنان را قدرتمند سازیم.” حسین بن علی علیه‌السلام، در ظاهر، در صحرای کربلا کشته شد و اهل‌بیتش اسیر و مال و اموالش به غارت رفت؛ اما در باطن عزیز شد. ایشان در تاریخ ماندگار شدند و یزیدیان با وجود قدرتی که در آن دوران داشتند، از یاد رفتند. این مورد مصداق بارز وجود ریشه در شجره طیبه و عدم وجود ریشه در شجره خبیثه است.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه با تشریح خطبه ۱۳۸ از نهج‌البلاغه امیرالمومنین علی علیه‌السلام گفت: “در آخرالزمان اتفاقاتی میوفتد، ظلم و جور همه جا را پر می‌کند. بعد از آن نماینده عدل الهی می‌آید و همه جا را پر از صلح و سازش می‌کند.” حضرت امیر در این خطبه، خبر از منجی جهانی می‌دهند. در ادامه آمده است: “مردم هوای نفس را بر هدایت ترجیح می‌دهند. نظر خودشان را بر قرآن ترجیح می‌دهند. در آخرالزمان تفسیر دلخواه از قرآن می‌کنند. تمام دنیا را جنگ فرا می‌گیرد. فردایی هست که شما نمی‌دانید چخبر است؛ شخصی می‌آید، جنگ هارا پایان می‌دهد، به حساب ظالمان می‌رسد.”

وی ادامه داد: کلید مدیریت جهان در دوره ظهور، به حضرت بقیه‌الله‌اعظم ارواحنافداه سپرده خواهد شد. و ایشان الگوی تمام عیاری برای گسترش عدالت در جهان خواهند شد و کتاب و سنت پیامبر را احیا می‌کنند. امام حسین علیه‌السلام نیز فرمودند که: “برای احیای سنت جدم پیغمبر قیام میکنم. «إِنّى لَمْ أَخْرُجْ أَشِرًا وَلا بَطَرًا وَلا مُفْسِدًا وَلا ظالِمًا وَإِنَّما خَرَجْتُ لِطَلَبِ الاِْصْلاحِ فى أُمَّهِ جَدّى، أُریدُ آن آمُرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ أَنْهى عَنِ الْمُنْکَرِ وَأَسیرَ بِسیرَهِ جَدّى وَ أَبى عَلِىِّ بْنِ أَبیطالِب»

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در پایان تصریح کرد: یکی دیگر از وجوه مشترک حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام و منجی عالم بشریت، اصلاح شیوه و طریقت نبی مکرم اسلام در جامعه است. یقیناً اگر دنباله رو جریان حسینی باشیم، علاوه بر آنکه به جریان مهدوی خواهیم رسید، دستیابی ما به حیات طیبه نیز قطعی است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت