بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب پنجم محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: کربلا، مقدمه‌ای برای همه‌گیری شیعیان در جهان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری ششمین شب از دهه اول محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و با حضور دکتر حق‌وردی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از عاشقان دلسوخته حضرت اباعبدالله الحسین در مسجد جامع برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در ادامه بحث تفکر حسینی و یزیدی گفت: اینکه انقلاب اسلامی با استکبار جهانی کنار نمی‌آید و مشکل دارد، مصداق بارز وجود ۲ تفکر حسینی و یزیدی است که به هیچ وجه در کنار هم قرار نمی‌گیرند. (هَیهَاتَ مِنَّا الذِّلَّه)

وی در پاسخ به برخی شبهات که امام حسین علیه‌السلام و یزید لعنت الله علیه را از بستگان هم می‌خوانند، اظهار داشت: در بحث تفاوت در نوع تفکرات، نسبت فامیلی هیچگونه دخالتی ندارد. ابولهب، از عمو های پیغمبر بود؛ اما از نظر نوع تفکر و عقیده، در تقابل با یکدیگر بودند. امام حسین علیه‌السلام و یزید لعنت الله علیه، هیچگونه نسبت فامیلی با هم نداشتند لیکن دارای دو تفکر مقابل یکدیگر بودند و این کلام ایشان، مهر تأییدی بر آن است: «إنّا أهْلُ بَیْتِ النُّبُوَّهِ وَ مَعْدِنُ الرِّسالَهِ وَ مُخْتَلَفُ الْمَلائِکَهِ وَ مَحَلُّ الرَّحمه وَ بِنَا فَتَحَ اللَّهُ وَ بِنَا خَتَمَ» «وَ یَزِیدُ رَجُلٌ فَاسِقٌ شَارِبُ الْخَمْرِ قَاتِلُ النَّفْسِ الْمُحَرَّمَهِ مُعْلِنٌ بِالْفِسْقِ» « “إِنّا لِلّهِ وَ إِنّا إِلَیْهِ راجِعُونَ” وَ عَلَى الاِسْلامِ اَلسَّلامُ إِذْ قَدْ بُلِیَتِ الاُمَّهُ بِراع مِثْلَ یَزیدَ»

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه گفت: در برخی عزاداری های حسینی انحرافاتی مانند قمه زنی و امثالهم وجود دارد که نتیجه نفوذ دشمن برای فرقه سازی است. امروزه سیاست استعماری و استثماری، برای جلوگیری از شکل گیری جمعیت شیعه، ۳ شکل است. جلوگیری از تولد، جنگ های شیعه کشی و برادر کشی و قتل عام های مجازی

وی در پایان تصریح کرد: کربلا زمینه ساز تفکری است که نگاهش به آینده است؛ روزی که تمام عالم هستی از پیروان اسلام ناب پر می‌شود و غیر از آنان در این کره خاکی نیست. امام حسین علیه‌السلام حرکتی را آغاز کردند که تحقق آیات شریفه‌ اظهار دین است که از غالب شدن اسلام بر تمام ادیان خبر می‌دهد چنانکه در آیات ۴تا ۶ سوره قصص آمده است که: «کسانی که به استضعاف کشیده شده‌اند را به قدرت می‌رسانیم.» خدای متعال در سایه اراده تخلف ناپذیر خود، از تفکر مستضعفین حمایت می‌کند و آنان را برتر و غالب می‌گرداند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت