بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب چهارم محرم الحرام

امام جمعه شهرستان قدس: تلاقی شجره طیبه و شجره خبیثه در کربلا

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، مراسم عزاداری چهارمین شب از دهه اول محرم الحرام سال ۱۴۴۴ هجری قمری با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این محفل معنوی اظهار داشت: کربلا صحنه تلاقی دو جریان حسینی که در امتداد کلمه و شجره طیبه است که ریشه‌اش ثابت و فرعش در آسمان است و جریان دیگر، جریان یزیدی است که در امتداد کلمه و شجره خبیثه قرار دارد که ریشه و ثبات ندارد.

وی افزود: کربلا و عاشورا محل انتخاب و تمایز بین حق و باطل و انتخاب یکی از آن دو است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت