بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سخنرانی شب یازدهم محرم الحرام

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،مراسم عزاداری شب شام غریبان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در مسجد جامع برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس موضوع سخنرانی ایام اسارت آل الله و شهادت امام سجاد علیه‌السلام را “عوامل تنهایی ولی خدا” مطرح کرد و گفت: اگر بدانیم که چرا امام حسین علیه‌السلام تنها شد، وظیفه مان را نسبت به امام زمان(عج) می‌شناسیم. آن خطراتی که در زمان حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام وجود داشت، همچنان وجود دارد و می‌تواند باعث گمراهی انسان ها به آن سمت بشود.

وی در ادامه ۳ عامل را علت اصلی تنهایی ولی خدا برشمرد که عبارتند از:
۱. تطمیع و پول پاشی بنی امیه
۲. تهدید به حمله نظامی و تحریم اقتصادی ( توسط ابن زیاد در کوفه)
۳. تحریف در دین و امامت و ولایت

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد:ابتدا افراد زیادی به امام حسین علیه السلام پیوستند اما در مسیر راه که خبر از عهدشکنی کوفیان و شهادت حضرت مسلم علیه السلام داد افراد از دور آن حضرت متفرق شدند و فقط کسانی که از مدینه با حضرت بودند ماندند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در شرح « الوتر الموتور» بیان داشت: دو معنا دارد یکی به معنای یکتا و عزیز دردانه خداوند و دیگری بمعنای تنهای تنها شده است که در مورد تنهایی امام حسین علیه السلام ،مردم زمان آن حضرت هم تطمیع شدند هم تهدید شدند و هم در فضای تحریف ، دست از حمایت خود از امام کشیدند؛ ولی مردم ما ۴۳ سال تحریم ها را تحمل کرده‌اند و در مقابل تهدیدها ایستادگی کرده و همچنان پای کار اسلام و انقلاب ایستاده‌اند. و به همین دلیل است که حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: “مردم ما از مردم صدر اسلام به مراتب بالاترند” و این مدال افتخاری است برای مردم ایران اسلامی.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت